یک مرد مینویسد!

یک مرد مینویسد!
آخرین نظرات
  • ۱۹ آذر ۹۷، ۱۶:۰۲ - صبا صبوحی
    :)

خاک بر سر اون زنی که ...

دوشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۲۶ ق.ظ

سلام

خیلی بی مقدمه میرم سر اصل مطلب، زنی که نتونه از پس کارای اولیه یه زندگی بر بیاد زن نیست.
زنیکه فشله بی خاصیت تو فریزرش یه بسته سبزی نداره، زنی که نیم کیلو سبزی عرضه نداره خورد کنه زن نیست و به درد لای جرز میخوره!
یعنی خاک بر سر اون زنی که پیاز داغ حاضری میخره
یعنی حالم از زنی که عرضه نداره یه سوزن به یه درزی پارگی ای چیزی بزنه بهم میخوره
عنتره بی خاصیت چس متر خونه تمیز کردنشو سپرده دست کارگر
خاک بر سرت که برای بیشتر از دو نفر عرضه غذا درست کردنم نداری
بی لیاقته مفت خور اونیه که دو تا تیکه ظرف و میندازه تو ظرف شویی
خونه ای که زن داشته باشه مردش مجبور باشه از بیرون غذا سفارش بده باید تو زلزله ویران بشه از دسته زنی که زن نیست
زنیکه فرشا گه گرفته از دوده و خاک، نمیکنه هر چند یه بار با دستمال نمدار فرشارو تمیز کنه، عوضش شیش ماه یه بار اُرد میده بره قالیشویی، پاتو بشور کصافت!
بی پدر و مادره گشاد فقط گوشی دستشه یه حرفم بهش بزنی میاد روت جواب میده چشم سفیده دریده
مادر خراب برگشته تهدید میکنه زیادی زر زر کنی میرم مهریهمو میذارم اجرا، یکی نیست برینه به هیکلش بهش بگه اون موقع که شوهر نداشتی به هر ترتیبی لاشی بازی در میاوردی یکی بگیردت حالا زبونت دراز شده مادر سگه لاشخور
همه لباسا رنگ به رنگ شده، یعنی کصافت عوضی از ماشین لباس شویی هم نمیتونه استفاده کنه یعنی چه گهی مادرت بهت یاد داده این همه سال که ور دلش بودی
نشد یه بار شوهرت بیاد خونه یه بوی غذایی تو مشامش بیاد ... همیشه غذای مونده؟؟ همیشه غذاهای بی مزه؟؟ عقلت نمیرسه تو سفره آب بیاری؟؟ نمیفهمی غذای ننت هم بی مزه و به درد آشغالی میخوره اقلا یه ذره برو یاد بگیر دست پخت چند نفر و بپرس غیر از تا لنگ ظهر لش تو بذاری تو تخت چه کاره دیگه ای بلدی؟؟؟
اون گوشی وامونده رو بنداز اون  ور یکم به خونه برس، به زندگیت برس
آب میروه میگیری میذاری یخچال خاصیتش و از دست میره، غذای مونده به درد ظرف آشغال میخوره میتونی اینو بفهمی یا نه؟؟ واسه اینکه زورت میاد یه آب میوه تازه بگیری مارو مجبور به خوردن مونده میکنی؟؟
میوه خرابا رو برو بده بابات بخوره چرا برای شوهرت میاری؟؟
جنازه پاشو شوهرت داره میره سر کار راهیش کن صبحونه شو بده ... اون پفیوزی که تو رو تربیت کرده بهت احترام گذاشتن یاد نداده چراااا
لباسای زیر و با بقیه لباسا تو یه ماشین ننداز با دست بشور... نرم کننده نزن بو میگیره خوب نیست، خواب آدم و مختل میکنه، کی میخوای اینا رو بفهمی؟؟
هر چند وقت یه بار لحاف تشک و و رو کشاشو آفتاب بده هم ضد عفونی بشه هم بو نگیره، تشک پشمیا رو حتما باید افتاب بدی و الا بید میزنه بمونه ... اینا رو من باید بدونم یا توی بی خاصیت؟؟
حیاط  خلوت و تراس و هفته ای دو سه بار باید بشوری، خاکه ...حموم و توالتو با دامستوس نشور هم بوی سرطانزاست و خیلی تنده هم سطح کاشیا رو به مرور کدر میکنه هم وقتی با شوما میشه شست خیلی هم تمیز میکنه اون دست چولاغ شده تو به کار بگیر نترس چیزیت نمیشه
این همه ساله آرایشگاه رفتی خبر مرگت یه ابرو برداشتن و یه رنگ کردن از دستت بر نمیاد؟؟ یعنی انقددر بی عرضه ای؟؟؟
به جای رژیم های احمقانه پاشو یه غذای مقوی و ساده بخور فردا لشتو نندازی سر من بگی کمبود کوفت و زهر مار گرفتم،داخه الاق گوشت نمیخوری بعد میری اسید فولیک خارجی و آهن میخوری؟؟ دوغ و ماست نمیخوری میری کلسیم میخوری، برو از قصابی استخون گاو بگیر آب استخونش و در بیار بریز تو غذا برات مفیده برای همه مفیده نکبته بی همه چیزه هیچی ندون
عرق نعنا گرفتن کاری داره اخه رفتی عرقیات اسانسی آشغالی میخری به خورد خودت و ما میدی؟؟

بدبخت اون مردی که همچین زنی داره،  نکته جالب اینجاست همین زنا غالباً نگران رابطه شوهراشون با یه زنه دیگن، واسه عقل نداشتشون تاسفی نمیخورم ولی اگه یه ذره فکر کنن با خودشون نمیگن اولی چه تاجی به سرش زده که دنبال یه گه دیگه بگردن!
+ من راجع به این مدل زنا نوشتم، لطفا نیاین افاضه کنین که فلان مدل مردها بهمانن! خارج موضوع صحبت نکنین
++ من تو حماقت این زنای چهارشبه سفید و آزادیهای یواشکی و طرفدارای این ایکبیری مصینژاد موندم، آخه خاک بر سرتون در طول دوهزار و پونصد سال تاریخ ننگین این دیار هیچ حکومتی اندازه جمهوری اسلامی زن ها رو وقیح و پررو و دریده و گشاد و مفت خور نکرده؛ شما با کی دارید مبارزه میکنین؟؟؟!! به قول خودتون حکومت آخوندی هیییچ دستاوردی هم نداشته باشه تو دریدگی و گستاخ کردن زن ید طولایی داشته و داره، از قوانین و احکام ضد اسلام و خانواده به نفع زنش  گرفته تا فراهم کردن فضا و بازار کار برای زنان در حالی که مردها بیکارن؛ یعنی خود رضا خان با همه قزاقاش همه زنای این مملکت رو میکشت از شوروی زن وارد میکرد این ولنگاری به ظاهر زن سالارانه ای که تو جامعه هست و نمیتونست به ارمغان بیاره
+++ معلومه که عصبانیی نیست؛ دلیل خشمگین بودنم هم مشخصه.


موافقین ۰ مخالفین ۳ ۹۷/۰۵/۲۲
یک مرد!

نظرات  (۱۶)

۲۲ مرداد ۹۷ ، ۱۰:۴۳ دنیای کامپیوتر ...
البته شوهر هم باید به همسرش در کارهای خونه کمکی هم بکند.
پاسخ:
کمک کردن یه بحثه بی عرضگی یه بحثه دیگه است.
سکته میکنیداا 
اینقدر توهین بود که تا اخر نخوندم :|
پاسخ:
عصبانیت باعث سکته کردن میتونه باشه و ما عصبانی نیستیم!
حسابی خالی شدیدها
پاسخ:
:)
انقدر فحش نوشتید واقعاخجالت کشیدم
همین لحن ها همیشه باعث میشه حرف حق شنیده نشه
آقایون دقیقا با همین لحن حرف میزن موقع عصبانیت
خانم چه میکنه؟
لج میکنه
و زندگی لج و لجبازی میشه
اگه یکم لحنشون نرم تر باشه قطعا نتیجه بهتری داره
خانم ها هم الان بفکر کار خونه نیستن،فکر میکنن کلفتیه!!!
خانه داری واقعا یکی از مشاغل سخته بنظر من
در قبال این همه کاری که تو خونه میکنی مزدی دریافت نمیکنی تازه با یه ادم بی اعصاب هم باید تو یه چهاردیواری بمونی!!!
پاسخ:
فکر نمیکنین قبل از لحن خشنی که آقایون به کار میبرن بارها با لحن نرم با همسراشون صحبت کردن و خشم جمع شده باعث این به قول شما فحاشی ها شده؟؟
خانه داری یکی از مشاغل سخته، خب قبول، کاره بیرون برای مرد و هزینه کرد کل درآمدش برای همسرش چه عایدی و مزدی برای مرد داره اونقوت؟؟؟؟ این جوری نمیشه به موضوع نگاه کرد، وقتی شما یه خانواده هستین باید الزامات اون خانه و خانواده رو رعایت کنیم نه اینکه توقع دریافت مزد داشته باشیم.
میدونستید همه اینهایی که گفتید وظایف زن نیست در اسلام؟؟؟؟
و مرد موظفِ در قبال کاری که زن تو خونه انجام میده بهش مزد بده
همون نفقه و بر مرد واجبِ مهر زن و بده به قول ما کی داده کی گرفته
میدونستید اگر زن بیمار بشه مرد باید برای زن پرستار بگیره یا خودش پرستاری کنه از زن
دین ما تمامن به نفع زن صحبت کرده اما انقدر دینداری اجرا نشده که زن ها فکر میکنن دین خیلی بده و باید ازاد باشن و باید رها باشن و اون چیزهایی که در اخر اشاره کردید
از طرفی هم به زن وعده داده اگر یک لیوان آب دست همسر بدی یک شهر تو بهشت بهت میدم
اگر یک وسیله تو خونه جابجا کنی ثواب مجاهد و داری
و جهاد زن خوب شوهرداری کردن و این حرف ها
باید اول به زن ارزش هاش و بگیم 
بدونه خیلی ارزشش بالاست پیش خدا و ملاءک 
بعد بدونه کاری که تو خونه انجام میده پیش خدا چقدر با ارزشه 
بعد ازش بخوایم برای رضای خدا کار کنه
حرف های شما کاملا درست اما لحن مهمتر از حرفه
لحن شمارو اگر به یه زن تنبل بگیم همون کارهایی هم که انجام میداد آبمیوه نونده و غذای مونده و اینا اون رو هم دیگه انجام نمیده!
پاسخ:
کاملا درسته؛ ولی چند نکته:
اولا" من در خصوص وظایف زن در اسلام حرف نزدم، که اگر میزدم همه تکالیف و حدود زن و مرد رو باید در اسلام ترسیم کنیم نه فقط اون جنبه که به نفع ظاهری زن هاست و خوش آیندشونه، از تعدد زوجات گرفته تا حلال بودن کنیز و آزادی هایی که برای مرد هست و محرومیت و محدودیت های دیگر زن، و اینکه میگم جمهوری اسلامی زن ها رو وقیح کرده از همین باب توجه به فروع ظاهری آزادی زنانه در قبال اصول حاکمیتیه مردانه است که باعث شده زن ها دور بردارن و عملا همه چیز به نفع ظاهری زنان مصادره شده
ثانیا" کاملا با موضوع لحن موافقم، فقط یادمون باشه کاسه صبر هر کسی اندازه ای داره و هر چقدر هم بخوای ظرفیتت رو بالا ببری و خودت رو به ندیدن بزنی باز شرایطی پیش میاد که نتونی از کوره در نری ... وانگهی اگه با لحن خوب و مشفقانه اتفاقی نیافته خب باید چه کرد در مقابل اییییییییین همه بی عرضگی و بی خاصیتی؟؟
ثالثا" برای همچین مردهایی دو راه بیشتر وجود نداره، یا کلا ول کنن برن یا ول کنن و برن!
این داستانی که نوشتید حقیقت بود؟؟؟
فکر کردم که همینجوری دارید حرص میخورید!
اینها باعث نمیشه ول کنن برن
سر ما بلاهای بزرگتری اومد و موندیم تا بسازیم
به نظرم یکم محبت و همکاری باعث میشه خانم خونه راه بیاد و درست بشه
هدیه دادن یک کتاب ترفندهای خانه داری یا کتاب اشپزی
گذاشتن یکسری قوانین تو خونه
مثل اینکه وقتی باهمیم تلفن های همراه خاموش
نوشتن برنامه غذا و تقسیم وظایف کم کم خونم خونه رو میاره تو خط
پاسخ:
این داستان واقعیه خیلی از خانواده هاست.
شما اگه دادگاه های خانواده رو بازدید کرده باشید برای ساده تر از این حرفا و برای کسب حلال دریافت مهریه خیلی ساده تر از این حرفا میذارن و میرن
برای اینجور زنها فقط مادر یا خواهرای عین خودشونن تاثیر گذارن یا یه اتفاق خیلی مهم که معمولا نمیافته
قانون گذاشتن مجری قانونمند میخواد، و الا خود مسخره کردنه
حتما بعنوان یک خانم در این خصوص یک پست مینویسم 

پاسخ:
حتما خیلی هم عالی
وقتی مردها خواهان آزادی بی حد و حصر در حوزه های مختلف تعدد زوجات، جلوگیری از اشتغال بانوان و ...، هستند، جمهوری اسلامی که پیامبر نیست که به قیمت از دست دادن قدرتش، شروع به نصیحت هر دو جنس، کنه و واقعیات آیات رو بیان کنه تا مردم به جای ازدواج و طلاق پی در پی، مراقب پاکی درونشون باشند. بلکه تصمیم گرفته خفه بشه و باب میل مردان و زنان ایرانی، گام برداره تا نه مردان علیه نظام، سرکش بشن و نه زنان؛ بلکه مردها و زنها رو به جون یکدیگه انداخته تا این طوری اوضاع خودشون رو اداره کنند.
ولی خیلی ترسناک هستیدها. من که داشتم می خوندم، ذره ذره عصبانیتتون رو حس می کردم.‌پناه بر خدا. :)
پاسخ:
مثالهایی که زدین اصلا آزادی بی حد و حصر که نبود هیچ، بخش کوچکی از حقوق فراموش شده مردان در جامعه است و البته اساسا من موضوع این بحثم این حقوق نیست از منظر ایجابی بیشتر به مسایل توجه دارم و اون اینکه تکالیفی بر زن در خانواده مترتب هست که بایستی رعایت بشه.
بهتون نمیاد ترسیده باشید :)
اینها آزادیهائی هستند که به شکل قانون و حقوق مردها، درآمده اتد و اصلا هم فراموش شده نیستند. همین مسئله هم باعث شده قانون مرد رو وادار به این همه باجدهی، کنه تا تاوانی برای زیاده خواهیهاش باشه و البته سبب سکوت و رضایت خانمها.

از این فاصله که مسلما، ترسی وجود نداره. :)
پاسخ:
دقیقا مساله اینجاست، چیزی که شما آزادی های زیاده خواهانه تصور میکنین  حقوق تکوینی مردهاست که حضرت خالق براش تعریف و تکوین فرمودن، حالا شما و عموم جامعه قبول ندارن از حقیقتش قطعا چیزی کم نمیکنه اون باج دهی هم یه جورایی خفت گیری سر گردنه ست که بهش تن دادیم و قطعا ضعف ماست.
حس ترس رابطه ای با فاصله نداره ... :)

مگه زن مایملک قطعی و بی برو و برگرد مرد هست که بدون زحمت و بدون راضی کردنش بتونه ازش، بهره برداری کنه؟ این قراردادی هست که بین مرد و زن، بسته می شه تا با توافق و رضایت، کنار هم، زندگی کنند و نیازهای یکدیگر رو برطرف کنند. هیچ مرد و زنی هم بدون رضایت، وارد چنین رابطه ای نمی شه و اگر کسی قبولش کرد، دیگر تمام است.

حقوق و منافع دو طرف زن و مرد در رابطه موردنظر، باید در نظر گرفته بشه و برد یک طرف و باخت طرف دیگر درست نیست. شما اگر از حقوق به قول خودتون تکوینی، دست کشیدید توقع داشته باشید زنها هم این کارو انجام بدن.
به نظر من، این یک بازی کثیفه که بین زنان و مردان، رواج پیدا کرده و بهش عادت کرده اند و صرفا، جهت رفع امیال و نیازهای مادیشون، پیمان زناشوئی می بندند. از این نظر، می گم ' بازی کثیف '، چرا که اگر نیازهاشون برطرف بشه، دیگه کاری ندادند به اینکه  آیا این همنشینی گناه و موجب آلودگی هست یا نه.
ولی از مسئله خارج نشیم، زن و مرد باید رفتار حاکی از احترام، با هم داشته باشند. من که اینجام ترسیدم. وای به حال اون کسی که روبروتون ایستاده باشه و ... . وقتی می گم روبروی شما، منظورم شمای نوعی هست؛ نه خود شما؛ چرا که خدا رو شکر خودتون می فرمائید زندگیتون عالیه. 😊
برای درست کردن رابطه، هیچ وقت دیر نیست. فقط باید غرور رو کنار گذاشت و کمی هم روحیه بخشش داشت.
ولی گاهی اوقات، زن و شوهر به قدری، در ظلم به هم، افراط کرده اند که طرف مقابل به فکر جدائی یا گرفتن مهریه اش و ...، می افته. این طور مواقع، بهتره به جای متهم کردن همدیگه به اینکه طرف از اولش، خائن بوده و قصد جدائی داشته یا مهریه اش رو برای این می خواد که زندگیش رو جدا کنه، به رفتارهامون توجه کنیم.
زن و شوهر باید به هم‌، بابت آینده اطمینان خاطر بدن. زنی که ببینه شوهرش بوالهوسه، اصلا نمی تونه از عاقبتش، مطمئن باشه. همینه که مهریه اش رو طلب می کنه.
پاسخ:
جزو معدود دفعاتیه که با اندکی اغماض البته کاملا موافق فرمایشتون هستم


چه زن ستیز ولی شما مردها همین زن ها رو میخوایید که فقط تایم ارایشگاهشون فراموش نشه، زنی که این طوری رفتار میکنه خوب میکنه. برای مردها نه نجابت مهمه نه این چیزایی که گفتین. کدومتون با این اصول رفتین خواستگاری؟ همش چشم و ابرو و پول بابا و این چرندیات. نتیجه این میشه که بعد دو سال میفهمین چه بلایی سرتون نازل شده. دخترای سر و ساده هم که سرشون تو کار خودشونه میمونن کنج خونه و افسردگی میگیرن بیایید من حداقل ده تا دختر فوق العاده خانه دار افسرده نشونتون بدم که تنها جرمشون تین بوده تا حالا با پسر بیرون نرفتن و نجیب! کلمه مسخره ایی موندن
پاسخ:
کاملا مخالفم و اصلا حرفتون درست نیست
تو خونه به قول شما موندن هزار بار شرف داره با پسری ازدواج کردن که واسه سر و ریخت و پول آدم و بخواد...
دخترها قبل و بعد از عقدشون زمین تا آسمون فرق دارن، قبلش ساق دستشون میکنن که مثلا ما مقیدیم... بعدش میشن .... الله اکبر!!
بحث بی عرضگی و لش بودن و تنبلی و بی خاصیتی خیلی موضوع مهمیه که مادرای دخترای امروز خیلی کم بهش توجه میکنن


تو خونه موندن شرف داره به بودن با مردی که مرد نیست ولی هنوز هم پای حرفم هستم هم دخترها و هم پسرا قبل ازدواج فیلم بازی میکنن برای هم چون هر دو طرف ماسک طرف مقابل رو میپسندن و خیلی هاشونم با وجود اینکه میفهمن دارن اشتباه میکنن میگن عیب نداره درستش میکنم. هیچ چیز بعد از ازدواج درست نمیشه
پاسخ:
این مسائل مطلق نیست
خیلی ترکیبات متفاوتی میتونه پیش بیاد بسته به طرف،‌تعقلش تدبرش و شرافتش
ماسک زدن هم زیاد و کم داره، یکی مثل من میرفتم تو دله دختره، جوری که بارها شنیدم ازشون که آقای فلانی چرا اصرار دارید خودتون رو بد نشون بدین اینجوری که هیچ دختری حاضر نیست باهاتون زندگی کنه، یکی هم عین خیلی ها که میشناسم کلا زیر و رو شدن، دست تقی معمولی یادتونه من با همه این جوری بودم دیگران اون جوری !!
من هم ضربه این جوری بودنم رو خوردم
پاسخ:
ضربه چی جوری بودن؟!؟
اون که ضربه نیست بردنه
۰۲ مهر ۹۷ ، ۱۹:۱۵ امید شمس آذر
زنانی که در زمان رضاشاه با کشف حجاب آشنا شدن، دیگه نمیشه جمعشون کرد. اون حجاب کاملهای اوّل انقلاب هم فیلم بوده همش و نمیشه اسم افراط و تفریط و اینجور چیزا روش گذاشت.
پاسخ:
باهاتون موافق نیستم
۲۸ مهر ۹۷ ، ۲۳:۳۷ صبا صبوحی
وای بیچازه اونی که زنت بشه:(
پاسخ:
از این خاک بر سرا که زنم نشدن خدا رو شکر
۲۹ مهر ۹۷ ، ۱۵:۵۵ صبا صبوحی
اگر شما به همسرت ,انقدر فحش و بد بیراه بدی مطنئن باش حتی اگر بخواد اینکارا رو انجام بده نسبت بهت سرد میشه ,ولی اگر بالحن خوبی بگی به عشق شما هم که شده صد برابر بهترش انجام میده.
پاسخ:
کاملا درسته
لحن بد و بد حرف زدن اصلا خوب نیست و اصلا اثر درستی نداره و خیلی وقت ها معکوس عمل میکنه

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">