یک مرد مینویسد!

یک مرد مینویسد!
آخرین نظرات
  • ۱۹ آذر ۹۷، ۱۶:۰۲ - صبا صبوحی
    :)

عشق علیک السلام

جمعه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۵ ق.ظ

سلام

نمیدونم ازکی معنای عشق تو رابطه زن و مرد خلاصه شده، چون واقعا نمیتونم بفهمم، بنظرم عشق به فرزند عشق به پدر و مادر عشق به خواهر و برادر به مراتب از عشق به زن یا معشوقه و دوس دختر و نامزد و ازین حرفا بالاتره و عمیقتره.جنس عشق به والدین و برادر و خواهر و بخصوص فرزند واقعاااا از عشق به جنس مخالف عمیق تر و جانانه تره

+ به جرات میتونم بگم شخصا اول از همه عاشق مرحوم پدرم هستم.

خدایا از بابت لذت عشقی که میبرم ازت ممنونم.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۷/۰۵/۲۶
یک مرد!

نظرات  (۱۲)

میخوام بگم در خونه ای ک عشق بین والدینش نیست رو باید گل گرفت
نزارید اینجوری باشه
 چیزی که انکارش میکنید واقعا وجود داره (ز دیدگاه اسلام و ن سلیقه و علاقه شخصی)
پاسخ:
انکار!!!؟؟
چی چیزی و انکار کردم؟؟؟
اینکه میگم عشق تو روابط زن و مرد خلاصه نشده انکاره چیه؟؟
کسی که عشق به پدر ومادر وخواهر وبرادرش داره و حتی دورتر طبعا به همسر و بچه ش هم داره، و اتفاقا بیشتر از کسی داره که پشت پا میزنه به خانوادش برای رسیدن به دختر یا پسر مورد علاقه ش.
عشقی که خالی از دروغ و خیانت، باشه زیباترین عشقهاست.
وقتی همه دنیا نابود شد و ما ماندیم و خدا و رضایت یا نارضایتی ای که از ما، داره، اون وقت، متوجه می شیم  که ' عشق ' یعنی چه.
وقتی به خاطر بی توجهی به صفات الهی ای که خدا از انسانها، خواسته مثل خودش رفتار کنیم، زندگی بعد از مرگمون سراسر عذاب شد - چون از حوزه رحمت خدا،‌ خارج شده ایم - می فهمیم ' عشق ' یعنی ' پاکی '، ' قداست '، ' دوری از آلودگی ' - که این آلودگی می تونه خانواده فاسد باشه - و در کل،، یعنی ' قربانی کردن خود در راه پاکی '.
با اولین نظر هم، موافقم. چرا که کسی که مادر یا پدر بچه اش رو دوست نداره قسمتی از وجود بچه اش رو داره نادیده می گیره و عشق اون به فرزندش هم، کامل نمی شه.
همچنین، مردی هوسران که از احتیاجات مادی یک زن، سوءاستفاده می کنه و در مقابل هم آغوشی با وی، از او، حمایت مادی و معنوی انجام می ده و پیمان قبلی خودش رو با همسر قبلیش، به بوته فراموشی، می سپره و حتی حاضره به راحتی، بر همش بزنه دقیقا، آدمی هست که اسم هواهای نفسانیش رو ' عشق ' می گذاره و این واژه رو به همه مواردی که نیازهاش رو برطرف می کنند، تعمیم می ده؛ از جمله، والدین، خواهرها و برادرها، فرزندان و ... .
کسی که بفهمه ' عشق ' چیه به این راحتیها، عاشق نمی شه و در انتخاب آن چیزی که اسمش رو ' عشق ' می گذاره، محتاطتره.
میلیاردها خانواده آلوده ای که سرشار از عشق به یکدیگر، هستند و تا پای مرگ، به هم، کمک می کنند ارزشی نداره؛ چرا که همه اونها در راه گناه، به هم کمک می کنند و در واقع، دارند ' عشق حقیقی ' که ' عشق بین خدا و بنده اش ' هست رو زیر پا گذاشته اند. در اصل، پایه عشقی که ساخته اند ویران هست. تا عشق به خدا نباشه هیج عشقی ارزش نداره و هر عشقی که بر پایه نادیده گرفتن دستورات خدا، شکل بگیره ' عشق ' نیست؛ بلکه ' فریب ' نامیده می شه.
مرحوم پدرتون که خدا رحمتشون کنه چه ویژگی ای داشتند که این همه عاشقش شده اید؟
پاسخ:
درمورد عشق حقیقی قطعا شما درست میگین ولی باید توجه داشت درهر چیزی  حتی عبودیت مراتبی وجود داره، مثلا عبودیت حضرت آسیه و حضرت مریم وحضرت خدیجه با امثال زنان مومنه وعفیف مون متفاته و بالتبع حدود و عمق عشقشون متفاوته... .پس باید به طبقه بندی مخلوقات خدا ایمان داشت حتی خود حضرت پروردگار دو تا بهشت و طبقات مختلف جهنم خلق کردن پس یعنی اندازه وسع و عمل خلایق با بندگانش برخورد میکنه. عقوبت، لذا نمیشه دنیا و مخلوقاتش رو صفر و صدی دید در حالی که خود خدا امید داده که بجز شرک همه گناهان رو میبخشه
  مهمترین ویژگیشون این بود که پدرم بودن و من به اندازه همه عشاق دنیا دلتنگشونم
در مقابل نظراتمون گاردی میگیرید ک باعث میشه چیزی نگیم :)
اینکه عشق ب همسر رو کوچیک شمردید (ادیت کردید) البته اگه اینطور نیست از نوشتنتون چنین چیزی ب نظر میرسید و مشخصا مایه خرسندیه
پاسخ:
من شخصا از گاردگرفتن بیشتر از بی توجهی استقبال میکنم اگر چه من گاردنگرفتم و فقط خواستم تنویر افکار و برداشت کرده باشم
عشق رو نباید تقسیم کرد، عشق من به پدرم با عشقم به مادر و بچه م نقطه تزاحم و تداخل نداره و مانع هم نیستن، لذا عشق به همسر در قالب عشق به اعضای خانواده تعریف میشه و هیچ کدوم کوچیک وبزرگ نیست و اساسا مقیاس پذیر نیست ولی یادمون باشه عشق پدر ومادر خالصه و بدون توقع ولی همسر همیشه خدا طلبکاره و متوقع، پس اگر هم همچون برداشتی فرمودین خیلی نابجا نبوده، عرایض بنده رو میتونین از پدرمحترم در خصوص مادرتون جویا بشین احتمالا تایید کنن.
بدون گارد بخونید لطفا
ب نظر میرسه شما تفکرتون نرم تر و معقول تر از بیانتون هست
درسته مقیاس پذیر نیست و عشق همسر متوقعانس عشق والدین هم هست نمیشه بگیم اصلا نیست
فک نمیکنم محبتی روی زمین کاملا و مطلقا بدون توقع باشه
پاسخ:
عجب این توهین بود یا تعریف.؟
ان شالله مادر میشید میفهمید مطلقه بدون توقع یعنی چی، البته من بعد از فوت مرحوم پدرم فهمیدم.

شما هم هی تجربه نکرنا رو دلیل بر نفهمیدن بزارید
شما فکر میکنید تا پنجاه سال دیگه هرگز هیچ توقعی از فرزندتون نخواهید داشت؟ در جهت منفعت خودتون؟ این خیلی فوق العادو نادره!
+قطعا توهین نبود
پاسخ:
اختلاف و اشتباه در برداشت یکی از اجنتاب ناپذیر های روابط انسانیه چون مثلا  از نظر یکی کمتر معقول بودن توهینه و از نظر دیگری نه؛ 
من عاشق پدرمم، تا پنجاه سال دیگه چه توقعی میتونم ازشون داشته باشم؟؟؟ یا دلتنگیم چطوری التیام پیدا میتونه بکنه؟؟؟
شما خودتون و اساسا همه آدمها همینیم تو خیلی از روابط هیییییییچ توقعی نداریم، چرا فکر میکنین نادره؟؟؟ چرا دوست داشتن خالص رو که غالبا همه دارن نادر خونده میشه؟؟؟
در مورد توقع از فرزند هم میتونین از پدر و مادرتون بپرسید اگر ایشون گفتن که علاقه شون بشما بخاطر برآورده شدن توقعات پنجاه سال آینده شونه قبول میکنم که اتفاق نادری افتاده 

علاقشون ب خاطر توقعات نیست
توقعات نتیجه ی علاقه است
+ قطعا قصدم توهین نبود
پاسخ:
به سوال، خیلی اطراف دیدیم پدر مادرهایی که بچه معلول حتی در حد زندگی نباتی دارن، یا بچه هایی که پدر مادرهای سالخورده و فرتوتشون رو مراقبت میکنن، اینا در نتیجه علاقشون چه توقعی رو انتظار میتونن بکشن؟؟؟
حالا یه پدر و مادری بچه ای به دنیا میاره چندسال اولش واقعا چه توقعی از بچه براورده میشه واسه همین آیا نمیشه گفت اون مقطع هییییچ توقعی نیست؟؟؟ 
یه سوال دیگه پدر مادر شما از شما چه توقعی دارن و مهمتر شما از ایشون چه توقعی دارید.؟
اون توقع نداشتن ب خاطر عدم تواناییه
پاسخ:
اینم نظریه...
در مورد درجات ایمان و کفر، درست می فرمائید؛ اما این دلیل نمی شه که ما برای رشد خودمون، تلاش نکنیم و به همون درجه از ایمانی که داریم، اکتفاء کنیم. این رو وقتی متوجه می شیم که مرده باشیم و افسوس می خوریم که چرا رحمتها و نعمات الهی رو اون‌طور که بهشتیان درجه بالاتر درک می کنند نمی فهمیم.
اینکه عشق هم مراتبی داره صحیحه؛ اما عشق به گناه، اشتباهه و اصلا عشق نیست؛ بلکه ارضای نیازهای شخصی؛ مثل نیاز به محبت کردن و محبت دیدن، نیاز به بقاء و توالد نسل، نیاز به داشتن خانواده و در کل، ارضای غرائز خدادادیست.
با درک معنی ' عشق '، دیگه نمی شه اسم هر طور رابطه محبت آمیزی رو ' عشق ' گذاشت.
وقتی خداوند دستور می ده در پاکی خود، بکوشید و اصرار بر گناه صغیره، نداشته باشید؛ که اصرار بر انجام گناه کوچک، خود گناه کبیره هست، پس، باید در هر چه بهتر کردن وضعیت روحی و معنوی خود، کوشید و در انتخابها - انتخاب همسر و هر چیز دیگری - هم، احتیاط کرد.
امید به رحمت خدا، نباید موجب گستاخی یا حتی ساده انگاری ما بشه.
عشق به پدر، مادر، فرزند، همسر و ...، عشقی در مرتبه پائینتر، هست که به غرائز زمینی بشر، برمی گرده و متفاوت از جنس ' عشق حقیقی ' هست.
نباید در دنیا، رابطه ای رو شکل داد که متضاد با عشق به خداوند که در واقع، عشق به ' پاکی 'ست باشه.
پدرتون روحانی بودند یا مطالعه آزاد داشتند؟
پاسخ:
 دقیقا درسته و موافقم
روحانی زاده هستن و عمدتا مشتاق دانستن حقیقت و بسیار ساده و عامی بودن، شاید بگید لوس بازیه ولی دلم لک زده برای صداشون که بهم میگفتن سوره فاطر فلان آیه رو بخون و بجای با من بحث کردن یکم فکر کن!
چرا لوس بازی؟ اتفاقا، می شه این ماجراهای بین خودتون و پدرتون رو به صورت ' قصه های من و بابام '، توی وبلاگتون، منتشر کنید که بقیه هم، استفاده ببرند. می تونه مفید و آموزنده باشه برای بقیه و دلتنگی خودتون هم، کمی برطرف می شه.
پاسخ:
بخش مهمی از دلتنگیم ناشی از عذاب وجدانه کم کاری ها و بد رفتاری هام با ایشونه ... قصه نیست و اسمش و باید گذاشت غصه!
من کوچکتر از اون هستم که نصیحت کنم؛ ولی بیانشون برای بقیه، می تونه باعث بشه از عذاب وجدانتون، کم کنه؛ چون اگر حرفهای ایشون رو که شما بهش، اهمیت نمی دادید برای بقیه، بازگو کنید و اگر با شنیدنش، شخصی هدایت بشه، می تونه جبران گذشته ها باشه.
برای روح ایشان هم خوبه. چرا که فرزندی رو پرورش داده اند که باقیات صالحات شده براشون.
پاسخ:
قطعا همه بندگان خدا نزد خدا فقیرند و دست های خالی همه بندگان پیش خدا دراز؛ ولی اون چیزی که برای من دردناکه غصه و ناراحتی ناشی از خوب نبودن خوده منه تا ایشون که تقریبا میتونم به جرات بگم کمترین لکه ای تو زندگیشون نبوده.

برای شروع که دیر نیست. شما زنده اید و می تونید به نصایح ایشان، عمل کنید و دیگران رو هم، در معلومات دریافته از ایشان، سهیم.
این مسئله باعث شادی روحشون هم، می شه‌. جدی عرض می کنم.
پاسخ:
درسته :(
هر کدوم جای خودش
من یجور دیگه عاشق مامانمم
طور دیگه عاشق برادرزادمم
حتی عاشق مادرشوهرمم
و عاشق همسرم
و عاشق فرزند نیومدم
میشه عاشق همه بود
پاسخ:
ان شالله به زودی میاد گنجایش جدیدی از عشق رو کشف خواهی کرد

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">