یک مرد مینویسد!

یک مرد مینویسد!
آخرین نظرات

سلام

همونطور که قول داده بودم موضوع استقلال زن رو در زندگی ارائه بدم، امروز مایلم کمی راجع به استقلال زن در خانواده، اثرات و تبعاتش بنویسم:

اثرات مخرب اشتغال زنان در جامعه تو این پست برشمرده شد، به همین خاطر دیگه بهش ورود نمیکنم، خوندنش رو توصیه میکنم تا خط و ربط دست دوستان تازه وارد بیاد؛

و اما بعد، اصله قصه زندگی زناشویی، وابستگی عاطفی، روانی، اجتماعی، اقتصادی و فیزیولوژیک مرد و زنه.

خیلی شنیدیم زن وشوهر بعد از یه مدت حتی قیافه هاشون شبیه هم میشه، این از اونجا ناشی میشه که به صورت عام  زن و شوهر تو یه فضا زندگی میکنن و به صورت خاص رابطه جنسی شون باعث این ایجاد مشابهت حتی در صورت میشه، خلق و خو و عادات که به شدت عیانه.

از طرفی، یکی از الزامات و اصول خلقت برای رابطه زناشویی تامین نیازه، همین نیازهایی که ایجاد وابستگی میکنه، تامین نیاز روانی، جسمی، عاطفی و اقتصادی  و اجتماعی ... تقریبا" در تمام ابعاد این نیازها رفع میشه و رفع اون نیازهاست که ایجاد وابستگی خواهد کرد و وابستگیه شکل گرفته، باعث تحکیم روابط میشه.

نوعا" تو روابط انسانی این وابستگی، علقه و عمق در رابطه ایجاد میکنه، حتی تو رابطه مادر و فرزندی این وابستگی و ایجاد علقه کاملا" مشهوده، مثال خیلی مهمیه؛ وابستگی و نیاز بچه به مادرشه که یکی از المان های ایجاد مهر مادری و قدرت بالای مادر تو نگهداری بچه شه، دقت کنین نیاز بچه باعث ایجاد اون علقه و محبت عمیق میشه و خود بچه هم طبعا" در همین راستا براش ایجاد وابستگی میشه. (رابطه خونی هم یکی از دیگه از المان های مهمه)

مثال هایی که زدم فقط برای جا افتادن قضیه نیست، بیان ساختار و اصول وابستگیه؛ حالا تصور کنین، تو زندگی زناشویی که دو نفر هم خون نیستن (یعنی اون عامل مهم دیگه تو ایجاد محبت بین مادر و فرزند در زن و شوهر نیست) پس باید تو بخش نیاز و تامین نیاز و بالتبع وابستگی مانور داد و تقویتش کرد.

حالا تصور کنین بین دو نفر که هیچ قرابت نَسَبی و رابطه خونی ندارن میخواین نوعی قرابت و وابستگی برای تداوم زندگی ایجاد کنین، این مستلزم ایجاد و تبیین نیازهای فی مابینه.

چند تا مثال میزنم:

  • ما ها نیاز داریم دوست داشته باشیم، همزمان نیاز داریم دوست داشته بشیم
  • نیاز داریم رابطه جنسی برقرار کنیم برای ارضای خودمون، نیاز داریم با رابطه جنسی طرف مقابلمون رو ارضا کنیم
  • نیاز داریم بغل کنیم، نیاز داریم بغلمون کنن
  • نیاز داریم ببوسیم، نیاز داریم بوسیده بشیم
  • نیاز داریم بچه بیاریم، نیاز داریم برای کسی بچه بیاریم (حسی که مادری در موقع زایمانش داره، اینه که خودش زایمان کرده و کودکی رو به دنیا آورده و از طرفی حسیه که وسیله پدر شدن همسرش شده، یعنی هم برای خودش بچه آورده هم دلیل بچه دار شدن مردی شده و برعکس)
  • نیاز داریم یکی بهمون کادو بده، نیاز داریم کادو بدیم و ...

مثال های خیلی زیادی هست و میتونه باشه که زندگی بر مبنای  اون اصول شکل میگیره، تو مسائل اقتصادی هم نیاز رو این شکلی میشه تعریف کرد، نیاز داریم کسی ما رو تامین کنه و نیاز داریم کسی رو تامین کنیم، عین قلمرو میمونه، یه مرد نیاز داره قلمرویی داشته باشه و از الزامات وجود این قلمرو تامین هزینه های اقتصادیشه، از طرفی یه زن نیاز داره که تامین بشه و الی آخر.

موضوع قلمرو خیلی موضوع مهمیه، اولین و مهمترین الزام قلمرو تحت قیمومیت بودن عیالات اون قلمروه، یعنی همه اون کسانی که داخل اون قلمرو هستن باید تحت قیمومیت اون صاحب قلمرو باشن و الا داشتن قلمرو معناش رو از دست میده.

حالا تصور کنین، زنی تو زندگی مشترک، درآمد مستقل مالی داره، به این معنی که اصلا نیازی به تامین اقتصادی همسرش احساس نمیکنه و اگرم یه روزی دیگه همسرش به لحاظ اقتصادی تأمینش نکرد، خودش میتونه رو پای خودش بیاسته و این یعنی پاره کردن یکی از طناب های محکم وابستگی!

تصویر بالا رو همراه با این تصوری که در ادامه عرض میکنم ببینین؛ زنی از نظر روانی و روحی حس کنه بدون شوهرش هم میتونه روح و روانش رو تأمین کنه، اون موقع وابستگی روانی و عاطفی هم خواهد گسست! حالا تصور کنین به لحاظ جنسی از هم مستقل بشن ...!!

بعد از اون تصور کنین، خانم یه جایگاه اجتماعی داره و از جایگاه اجتماعی همسرش تأمین نمیشه، این یعنی گسست همه وابستگی ها!

حالا یه زندگی ای داریم، که زن و شوهر نیازی به هم ندارن، پس تبعا وابستگی ای به هم ندارن، و نهایتا اون زندگی عمق و استحکامی نخواهد داشت و هر آن میتونیم شاهد گسست اون زندگی باشیم!

ممکنه این سوال تو ذهن برسه که زندگی بر پایه نیاز که زندگی خوبی نیست، زندگی باید بر پایه عشق و علاقه باید باشه، یادتون باشه همون پایه عشق و علاقه هم یه جور نیازه، نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن، پس تو نیاز بودنش نباید شکی داشت لذا رفع نیازهای متقابل یعنی رفع وابستگی متقابل و این یعنی سست شدن ارکان اون زندگی.

با این تفاسیر، حذف دونه دونه نیازها، بالتبع وابستگی ها (یعنی استقلال) به مرور و پله به پله استحکامات زندگی رو زایل میکنه، البته این مطلب به این معنی نیست که اگر شما استقلال داشته باشی زندگیت حتما متلاشی میشه یا اگر استقلال نداشته باشی حتما زندگی خوبی خواهی داشت، دقت کنید!

استقلال زن در زندگی زناشویی از زوایای دیگه هم قابل بررسیه ولی من علاقه ای ندارم تو اون زمینه ها زیاد ورود کنم و فقط اشاره مختصری در این رابطه میکنم، تصور کنین تو قلمرو زندگی زناشویی زن از نظر مالی مستقل باشه، یعنی نقش تامین مالی خانواده رو از مردش بگیره، یا نقش حاکمیتی تو اون قلمرو پیدا کنه، مثلا واسه همه چیز تعیین تکلیف کنه و عملا نقش قیمومیت رو از مرد خانواده بگیره و یا نیازهای جنسی شوهرش رو تامین نکنه یعنی اجازه ارضا کردن و ارضا شدن به همسرش نده و ... یواش یواش مرد جایگاه های اصلی خودش رو تو اون زندگی از دست میده، این یعنی تغییر نقش و جایگاه یعنی تو ساختمان زندگی نقش دیوار و سقف عوض بشه، بعضی وقتها نقش ستون و کف !! حالا تصور کنین زندگی ای که اینطوره چقدر به ویرانی نزدیک خواهد بود، هر چند بخوان خودشون رو با وضعیت های به وجود اومده وفق بدن. (به خاطر همینه مهم ترین توصیه من به خانواده ها اینه که اولا خانم کار نکنه، ثانیا اگر کار میکنه، حتما از شوهرش خرجی بگیره، حتی شده با منت و دعوا، ثالثا رابطه جنسی و زناشویی تحت هیچ شرایطی به مدت طولانی و بی دلیل قطع نشه، حتما دو نفره ها و فضای اتاق خواب هر چند وقت یک بار تکرار بشه، رابعا" خانم ها به شدت یادشون باشه هر چند ظاهری هم شده مخصوصا جلوی دیگران عزت و اقتدار شوهرشون رو حفظ کنن ولو به اینکه مثلا جلو دیگران یا خودش حتی الکی بگن چشم و با نظر مخالف شوهرشون تمکین کنن و ....)


نظرات  (۳۴)

امروزه استقلال زن زیاد شده..
یکسری به ادارات دولتی یا خصوصی بزنید زن هستن و اکثرا مجرد...

بعضا هم شنیده میشه چه فساد های رخ میده در این اماکن..
پاسخ:
این جور فساد ها بخش خیلی بی اهمیت تری از اونه که کار کردنشون و استقلالشون جامعه رو داره نابود میکنه و جالبه در کل بیشترین آسیب رو خودشون میبرن!
شما دارید صورت مسئله رو پاک میکنید،خیلی راحت میگید خانم کار نکنه:/ دیگه فکر نمیکنید به طعم شیرین پول در آوردن که زن با کار نکردن نمیتونه تجربش کنه..یا اعتماد به نفسی که خانم با کار کردن میتونه به دست بیاره...شخصا موافق نیستم با اینکه زن به خاطر کارش واسه خانوادش کم بذاره،ولی آیا مرد میتونه تمام نیازای اقتصادی خانوادشو به تنهایی برطرف کنه؟با توجه شرایط اقتصادی فعلی و تو یه خانواده متوسط و معمولی...خیلی لذت بخشه که آدم با دست رنج خودش یه چیزی واسه همسر و بچه هاش بخره و کمک دست شوهرش باشه هرچند که فقط داره لطف میکنه،اصلا شاید زن دلش بخواد به خواهر و برادرش که مشکل مالی دارن کمک کنه (با اجازه ی همسر) اگه پول شوهره باشه یه بار کمک کنه،دو بار کمک کنه،سه بار کمک کنه،واسه بار چهارم صداش در میاد ولی اگه پول خودش باشه صداش دیر تر در میاد،شایدم اصلا در نیاد:))
 مرد و زن میتونن به خوبی این مسائل و مدیریت کنن...مادر من چندین ساله که شاغله ولی خداروشکر تا حالا هیچ طنابی پاره نشده،غرور پدرمم خرد نشده چون حدالامکان مادرم واسه خونه خرج نمیکنه (البته بنده خدا الان که شرایط اقتصادی ناجوره خرج میکنه) اگر هم کرد لیست چیزایی که خریده رو میذاره جلوش..پدرمم راضیه چون اگه کمکای مادرم نبود به اینجایی که هست نمیرسید
پاسخ:
سلام
عرض بنده رو تک بعدی و فردی نبینین
پیشنهاد میکنم به پستی که لینکشو گذاشتم ابتدای پست و توضیحات در پاسخ کامنتها رو مطالعه کنین تا خوب منطق و استدلال ش جا بیافته
خدا سایه پدر ومادرتون رو سالها صحیح و خوش کنارتون نگه داره
سلام 
ممنون مرسی،خدا مادر شما هم نگه داره
زدم رو لینک باز نشد،نوشته چنین مطلبی وجود ندارد
پاسخ:
لینک درست شد
ممنون که اطلاع دادین
اگه زن شاغل نبود کی میشد معلم و مدیر و معاون مدرسه های دخترونه؟کی میشد ماما؟کی میشد آرایشگر؟
یه خرده بیشتر فکر کنید...
پاسخ:
توضیح دادم، این سوالاتتون مربوط به چند پست قبل تره
این موارد استثنایاتی هستن که باید مدیریت بشن و عدم کار خانم ها تو بخشهای مشترک بوده لطفا پاسخ های بنده رو مطالعه کنین
کاش نسلتون منقرض بشه الهی((:
پاسخ:
:)
۱۳ آبان ۹۷ ، ۱۳:۰۳ جناب منزوی
سلام
در میا زوجین که از نظر عواطف و روابط هیچ احترامی و صمیمیتی وجود نداشته باشد، طبیعتاً اختلافات زیادی به وجود میاد چه زن مستقل باشد چه نباشد.
پاسخ:
سلام
کاملا درسته، همین احترام و صمیمیت در قالب وابستگی پیش میاد و مجددا تاکید میکنم مستقل نبودن شرط کافی برای داشتن یه زندگی خوب نیست، از شروط لازمه
سلام. مستقل نبودن زن برای داشتن زندگی خوب، نه شرط لازم است و نه کافی.
به من پاسخ بدید در جامعه امروز اگر زنی که مستقل نیست در سن چهل سالگی همسرش رو از دست بده و پدرش رو هم پیش از این از دست داده باشه، چطور باید زندگی ش رو بچرخونه؟
میدونید که در این شرایط هیچ کس وظیفه نفقه زن بیوه رو بر عهده نداره. و ارثی هم که از مرد به زن میرسه یک هشتم هست. کمتر از ارثی که پدر و مادر مرد میگیرن.
با گدایی زندگی کنه؟
یا راهکارِ منطقی ارائه بدین و یا به جای اینکه حلالهای خدا رو حرام اعلام کنید که کارکردن و استقلال زن حلال خداست(با شرایط خاص خودش) به دنبال کشف راهی صحیح‌تر برای ایجاد پیوند عمیق زناشویی باشید‌.
این بهتر نیست؟ :)
پاسخ:
سلام
چون یه مثال خاص زدین، منم جواب خاص شما رو میدم
محض اطلاعاتون هر زنی اگر خدای نکرده همسر و پدرشون رو از دست بده چند راه حل وجود داره براش، و مثال شما از مصادیق مثل معروفی که میگن به خاطر یه بی نماز که در مسجد و نمیبندن هست
حالا راه حل، زنی که شوهرش کار داره بیمه است، وقتی فوت کنه بیمه حقوق مستمری بهش میده تا روزی که زنده است، فرض کنین شوهرش بیمه نباشه، به محض بیوه شدن میتونه از بیمه پدر مرحومش استفاده کنه حتی اگه سن زیادی داشته باشه.
در خصوص ارث هم به بچه ش بیشتر از پدر و مادر همسر مرحومش میرسه، هر چند پدر و مادر حق بیشتری دارن و عملا زن چه حقی از ارثیه مردش میتونه داشته باشه ولی بازم بهش ارث میرسه، بعلاوه حقوق ماهیانه هم همسرش هم اگه بخواد پدرش.
من علاقه ای ندارم عرائضم رو تو دایره حلال و حرام خدا ببینم ولی چون فرمودین عرض میکنم، کار کردن زنان تو شرایط فعلی نه تنها حلال خدا نیست، چون الزامات شرایط خاص زن در جامعه رو رعایت نمیکنه اتفاقا اصلا حلال نیست!
شما از استقلال زن فقط بعد مادی ش و دیدین ولی بنده ابعاددیگری هم بر شمردن که بهتره همه رو در کنار هم ببینین، به نظرم بهتر باشه
و البته ممنونم :)
این نگاه محدودیه. چون همه بیمه نیستند و حقوق ثابت نمی گیرند که اینطور قضیه رو جمع کنید. اگر هم حقوق بگیرد بازم حقش از هرماه حقوق یک هشتم هست. چون حکم ارث را دارد. یک هشتم یک میلیون تومن میشه صد و بیست و پنج هزار.
پس راهکارتون بی اثره. یک جوری جواب دادید انگار بیمه شدن مرد جزو واجبات دین بوده و خودبخود اجرا میشود. خوب است بدانید اسلام رو مستمری بعد از مرگ مرد اصلا حساب نکرده و رو تاهل مجدد زن حساب کرده که دوباره تحت تکفل قرار بگیرد. پس با این دیدگاهی که دارید از امروز به عنوان یک مرد به فکر حمایت از زنان بیوه مانده هم باشید و همسرتان رو توجیه کنید که هوویی بپذیرد.
ضرب المثل یک بی نماز که اشاره کردید دقیقا مصداق حرفهای شماست و نه من. 
حرفهای شماست که میگه به خاطر یه مشت زن بی جنبه از استقلال باید استقلال زن رو حرام اعلام کرد. کاری که خدا هم نکرده اما شما این حق رو به خودتان میدهید.
اما مثال من معضل همه زنان بیوه است و نه یه بی نماز! و راهکار شما هم بی اثر و بی منطق و بی فایده است. و تمهید اسلام همان است که گفتم و شما هم به عنوان یک مرد نسبت بهش مسئولید. قرار شد همه جانبه نگاه کنیم.
چرا حق پدر و مادر از زن بیشتره؟ اگر زن نیازمند مرد بوده (چیزی که شما دوست دارید همیشه وجود داشته باشه) پس حق زن برای تامین نیازش بیشتره.
اما والدین مرد نیاز حتمی به تامین شدن از جانب پسرشون ندارند و نفقه والدین بر پسر واجب نیست مگر اینکه از کار افتاده باشند که پسر موظف به تامین کردن اونها باشه در اون شرایط نیاز هم همه فرزندان موظف میشن نه یک پسر. اما اگر از کار افتاده نیستند پسر وظیفه نفقه دادن به پدر رو نداره اما برای زنش تحت هرشرایطی این وظیفه را دارد. پس با توضیحات شما حق زن بیشتر است.
اما همانطور که گفتم تمهید اسلام بر مجرد نماندن زنان است. خب وظیفه شناس باشید و دست به کار شوید.

سیاست شما مثل دیکتاتوری است که میگوید مردم را احمق نگه دار و حکومت کن. شما زن را محتاج نگه می دارید تا حکومت کنید و این فقط میتونه از مشکلات درونی یک مرد ناشی بشه و ترسی که بابت از دست دادن قلمروش داره. قلمروی که فقط با نیاز حفظ شده.

برخلاف تصور شما از علت احکام اسلام زن و مرد شرکای زندگی اند. و از نفس واحد هستند. مصداق بارز یک روح در دو بدن. قرار نیست کسی حکومت کند یا دیگری را ضعیف نگه دارد تا به قلمروش آسیب نرسد. قرار است دو نفر زندگی بسازند. و برای ساختن این زندگی زن اموراتی را بر عهده بگیرد و مرد اموراتی دیگر را. این که زن کار کند یا در خانه بماند یک تصمیم دوجانبه توسط دو همسر است. 
اما با نگاه شما باید پرسید چرا مرد موظف است همسرش را تامین کند به این علت که قرار است از جانب زنش تامین جنسی بشود. اگر زن برای شیر دادن حقوق بخواهد مرد باید بدهد. برای کار خانه حقوق بخواهد مرد باید بدهد. همه چیز میتواند بده بستانی باشد و میتواند ناشی از مودت و رحمت باشد. اما تصور اینکه مرد بگوید کنیزکی را استخدام کردم که وابسته باشد و از او لذت ببرم و مبادا بگذارم عقلش برسد که قلمرو خودم را از دست بدهم روحیه‌ حقیری است که اصلا نمیتوانم وصفش کنم.
پاسخ:
خواهش میکنم اینطوری به مساله نگاه نکنین!!
بازم تاکید میکنم، استقلال رو تو همه ابعاد باید دید و استقلال مالی رو بخشی از استقلال کلی زن و مرد از هم باید در نظر داشته باشید.
من واقعا علاقه ای به استدلال دینی آوردن تو عرائضم ندارم و هر جا از دین حرف زدم، به خاطر مخاطبی بوده که از دین گفته منم با استدلال خودش بهش جواب دادم.
و اما فرمایش جنابعالی، دین، عرف، اخلاق، قانون و تقریبا همه متفق القولند که بله زنی که از همسرش جدا شده یا همسرش فوت میشه حق داره دوباره ازدواج کنه، من کجا این راه حل رو مردود شمردم؟؟
 هر چند بی اثر بودن این راهکار فرمایش شماست، چون همزمان این خانم میتونه بره خونه پدرشون زندگی کنه، حقوق یک هشتم شوهرشم بگیره، هر چند اگه بچه داشته باشه تا جایی که میدونم میتونه سه چهارم حقوق شوهرش رو هم بگیره و برای بچه ش اختصاص بده و اون موقع پدر و مادر مرحوم همسر یک چهارم یا یک هشتم سهم الارثشون میشه، الان حضور ذهن ندارم ولی یکی از این دو تاست که حداقل میشه سه چهارم ارث!
دقت کنین شما دارید یه مثال خاص میزنین ک جنبه عام قضیه رو توجهی روش ندارید، با این اوصاف نه تنها راهکار بنده بلااثر نیست بلکم راه حله دیگه ای در بدو امر نمیشه براش مترتب بود. هر چند این زن اگه از نظر مالی هم مشکل داشت خب میتونه بره سر کار و شغلی داشته باشه، وقتی مجبور باشی که نمیشه گفت نباید یه زن کار کنه!
فقط من مسئولیت صیغه کردن زنان بیوه رو خوب متوجه نشدم، آها دوباره خوندم تازه دوزاریم افتاد، خب اسلام تا چهار تا زن رو حلال دونسته، ولی واجب نکرده، پس وجوبی از نظر اسلام برای مرد نیست هر چند راه حلیه برای مشکلی که زنان بیوه یا مطلقه دارن و راه حله درستی هم هست، ولی من فعلا در این رابطه نظری ندارم.
من این همه دارم آگاهی سازی میکنم، بعد متهمم به دیکتاتوری که با احمق نگه داشتن مردمش حکومت میکنه؟!؟!؟ واقعا این همه راه کار منطقی، متقن، اصولی، جامع و مطابق مصالح اجتماع کجاش روش من دیکتاتوری بر مردم احمق نگهداشته شده است؟!؟!؟
اگر نظر اسلام رو میخواین، همین اسلام نظر شما رو قبول نداره و مرد رو حاکم و قیوم بر زن میدونه و نقش قیمومیت برای مرد قائل شده، همانطور که به قول خودتون حتی برای شیر دادن به بچه ش قائل بر پرداخت اجرت هست. و اینکه زن در خانه بماند از احکام مسلم اسلامه و هیچ جایی از اسلام مجوزی برای کار کردن زن صادر نشده، در این یه فقره رضایت و تصمیم دو جانبه مرد و زن جایگاهی نداره، حکم خدا اینه که زن در جامعه حضور حداقلی داشته باشه و فقط به ضرورت حالا شما نظر دیگه ای داری بنده عرضی ندارم، هرچند من تاکید میکنم مبنای عرضم اصلا و ابدا احکام اسلامی نیست و هر چه عرض کردم بر اساس منطق و صلاح جامعه و خانواده در ابعاد روانی، اجتماعی، اقتصادی و فردیش اون هم بر مبنای اصول عقلی و استدلالات متقن بوده که در موارد کثیری مورد نظر و تایید اسلام هم بوده ولی من مبنام اسلام و احکامش نیست.
موضوع مودت و رحمت، موضوع لباس هم بودن زن و شوهر و از این قبیل نه تنها نافی عرض بنده در رابطه با مردود و خطرناک دونستن استقلال زن نیست بلکه مؤید این امر هست که از عوامل تشکیل و تقویت مودت و رحمت همین وابستگیههمه جانبه است.
یکم موضوع رو جنسی و فردی نبینین، کمی کلان و از بالا نگاه کنین، متوجه میشید جیزایی که عرض میکنم به شدت به نفع عموم جامعه است و قطعا برای موارد خاص احکام خاصی وجود خواهد داشت.
:)

گویا اسلام شما با من فرق داره.
منطقتون و عقلتون هم.
هیچ جای اسلام ما در خانه ماندن زن از احکام مسلمش نیست و معنای قیومیت هم این نیست.
شما یه کم از بالا به زن و زندگی و اجتماع نگاه کنید می بینید حرف غلطی در کامنتهای من نیست. من بخشی از حرفهای شما رو قبول دارم اما این حق رو به شما نمیدم که برای همه حکم صادر کنید که کار کردن زن اصلا حلال نیست و الا و لابد زن باید در خانه و نیازمند بماند تا سر و گوشش نجنبد.
مثلا اسلام من هم این حق رو به شما نمیدهد. اما گویا اسلام شما به شما و مردها حق صدور حکم هم داده و حق حکم قطعی صادر کردن برای بقیه را هم میدهد.
کاش بدونید تنها کسی که حق دارید از کار منعش کنید زن خودتونه.
قابل توجه اینکه در اسلام استقلال زن کاملا به رسمیت شمرده شده بر خلاف مرد. هرچیزی که از آن زن باشد مرد حق تصرف ندارد و زن مستقلا میتونه براش تصمیم بگیره. اما زن حق تصرف در مال همسرش را دارد و تا حق زن ادا نشود مرد استقلالی ندارد.
با نگاهی که شما دارید ارث بردن زن از پدرش میتونه ویران کننده زندگیها باشه. پس علاوه بر عدم کار کردن زن باید حکم حرمت ارث بردن زن متاهل از پدرش رو هم اعلام کنید.
علی ای حال نمیدونم عقایدتون چطوریه اما من رو به یاد اون کسی میندازید که زنان رو حیواناتی مانند اسب و الاغ میدونه که برای منفعت بردن مرد خلق شدن.
وابستگی  و نیاز اصلا از عوامل ایجاد مودت و رحمت نیست بلکه مودت و رحمت نوعی دلبستگی است که کاملا مستقل از نیاز است.
نگاهتون خیلی تک بعدیه و فقط در مورد زندگی ای به کار میاد که زنی سرخود و استقلال طلب و در عین حال مردی بی عرضه در حفظ قیومیت داره که زن به دنبال تحقیر همسرشه و مرد در حفظ عزتش ذلیله. فقط در این صورت می‌تونم بپذیرم کار کردن زن برای زندگی خطر آفرینه.
زندگی تون شیرین.
پاسخ:
خب چه عرض کنم، من هر چی میگم بر عکس برداشت میشه و دلایلی اورده میشه که نه وارده نه مربوط!
شما خودتون هم میدونین منظور من از استقلال چه مفهوم و درکی از استقلاله، عرض بنده ناظر بر استقلال زن در زندگی زناشویی بوده، مخصوصا با مثالهایی که زدم تبیین کردم، حالا شما این مفهوم رو به استقلال مالکانه ونحوه تصرف زن در اموالش منحرف میکنین، خب من هیچ وقت تو اون بخش نظری ندادم که الان بخوام پاسخی راجع بهش بدم، هر چند بر خلاف اسلام شما شخصا اعتقادی به اون استقلال ندارم ولی خب چون حکمه و قانونه بهش احترام میذارم، چون لابد چیزی بوده و واجب بوده که براش حکمی صادر شده.
قطعا هر چیزی مراتبی از منفعت بردن برای انسان خاصه مرد داره، حالا میخواد حیوان باشه یا زن، این نص آیات قرانه که زن رو برای مرد خلق کرده، حالا شما قبول ندارید من عرض دیگه ای ندارم( 21 روم)
همین دلبستگی ای که شما ازش دارید حرف میزنین یه جور نیازه و وابستگی، چرا منکر این قضیه میشیدآخه؟؟
 

ان شالله سلامت باشید عاقبتتون خیر باشه
سایر فرمایشات بماند چون به قدر کافی گفتیم اما از آیه ۲۱ روم چطور برداشت کردید زن برای مرد خلق شده؟
بسیار جالب. بسیار جالب.
و ازواج جمع زوج است و زوج هم ناظر به زن است و هم مرد.
ازواج به معنای همسران در فارسی است، که هم زوج زن را شامل میشود و هم مرد.
ازواج به لحاظ لغوی مونث است و ها که در الیها اومده ناظر به ازواج است نه به جنس زن!
مانند ازواج مطهره می بینید که صفتش مونث میآید.
خلق لکم من انفسکم یعنی حقیقت زن و مرد به لحاظ انسانی یکی است. همانطور که می فرماید رسول من انفسکم. یعنی رسولی مثل شما و از حقیقت انسانی شما.
خلق لکم من انفسکم ازواجا اگر فقط زن را میخواست بگوید که زنانی از جنس خودتان آفریدیم چرا نفرمود خلق لکم من انفسکم زوجات؟! 
ازواج که میگوید ناظر به این است که در این آیه خطاب هم با مردان است و هم با زنان.
و ها در لتسکنوا الیها به ازواجی بر میگردد که هم مرد هستند و هم زن.
یعنی هر مرد یا زنی زوجی اختیار میکند تا به آرامش برسد.
پس هم مرد برای سکونت و آرامش زن خلق شده و هم زن برای مرد.
که سکنتی که مرد ایجاد میکند از باب تهیه مسکن است و سکنت زن از باب سکینه روحی.
هردو برای هم.
برداشتهای شخصیتون رو وارد کلام خدا نکنید که گناهی بزرگ است.
پاسخ:
به قول علما اثبات شی نفی ماعدا نمیکنه
اینکه زن رو خدا برای مرد آفریده معنی معکوسش یعنی مرد رو برای زن آفریده رو رد نمیکنه، هر چند تحلیل شما در خصوص واژه ازواج، و اطلاق عام این واژه به مرد و زن، وارجاع "ها" الیها به تأنیث ذاتی اون واژه یعنی ازواج به معنای همسران (اعم از مرد و زن) و نه زن، ادعای اینکه اگر خدا قرار بود زن رو برای تسکنه مرد بیافرینه میگفت زوجات و نمیگفت ازواج، کمی یا شاید بیش از کمی با متن 59 احزاب مغایره، چرا که اگر قرار بود ازواج معنای عام همسران داشته باشه و زوجات مخصوص زنان باشه، خطاب خداوند متعال به پیامبر به جای قل لآزواجک باید میشد قل لزوجاتک؛ البته بگذریم، نمیخوام بحث کنم به هر روی من فرض میکنم که درسته و از شما میپذریم، هر چند این فرض هم نافی ادله ای که آوردم نمیشه و وقتی خداوند نعمتی میخواد بده، باید شکر گذار اون بود و نعمات خدا رو ذکر کرد، و برای همچو منی زن نعمتیه مثل نعمت های دیگه! 
اینکه سکنت مرد رو از باب تامین مسکن، و سکنت زن رو از باب سکینه روحی تفسیرکردین برداشت شخصی بوده یا مستندی دارید؟؟ (لااقل من ندیدم مردی بگه زنم مایه آرامش روحی منه، مخصوصا زنان ایندوره و زمونه)
+ هر چند موارد خیلی زیادی بود که این فرمایش شما رو رد کنم ولی از آوردن ادله و شهود خودم، خودداری میکنم که خدای نکرده شائبه تمایل به جدل و کل کل به وجود نیاد
استفاده کردیم
تشکر
پاسخ:
:)
کامنتم چند بندیه
بند اول یادمه وقتی دایی مامانم یهو فوت شد (یادته؟ اون شب کذایی؟ برق گرفتش؟دختر داییم یادته تازه عروس بود؟داره طلاق میگیره و فقط ۲۲سالشه چون خانواده داماد کلاه بردار عوضی از آب در اومدن و تا حالا نزدیک سیصد میلیون زن داییم رو تیغ زدن و قصد داشتن کل دارایی رو ازشون بگیرن) زن دایی من به شدت به دایی م وابسته بود وقتی داییم فوت کرد زن داییم وسط گریه هاش میگفت بی وفا از آب دراومد من رو تنها گذاشت من فقط خونه داری بلدم من تنها چیکار کنم؟؟ کارخانه تعطیل شد مغازه تعطیل شد باغ رو گذاشت برای فروش چند واحد آپارتمان رو گذاشت برای فروش دامادش جنس‌هاشون رو بالا کشید و زن دایی من هییییبچ کاری از دستش برنمیومد وکیل ها پول هاش رو بالا کشیدن چون زن دایی هم از امورات خارج خونه هیچییییی نمیدونست
بند دوم 
هستن مردای عوضی که زنشون رو میفرستن سرکار و همه پولهاش رو برای خودشون ور میدارن 
هستن پسرهایی که شرط اول ازدواجشون شاغل بودن زنشونه و زن شاغل داشتن رو زرنگی میدونن 
بند سوم 
مخالفت با همسر چه زن چه مرد در جمع حتی در موضوع بی اهمیتی مثل خاطره گویی( مثلا نههههه اونجاش اونجوری نبود اشتباه گفتی) بسیار ناخوشاینده ابدا نباید کسی فکر کنه زن و مرد باهم اختلاف سلیقه نظر یا فکر دارن 
پاسخ:
سلام
بند اول:
بله خدا رحمتش کنه، روز بدی بود، چقدر ناراحت شدیم، بنده خدا، کلا چقدر سختی بهشون رسیده .. خدا بهشون صبر بده. بنده خدا چقدر بد آرودن این مدت، البته خدا خودش میدونه حتما حکمتی داشته ان شالله خیر باشه و حکمت خیری داشته
بند دوم:
بله که هستن، مایه شرمندگی و خجالتم هستن، بی شرفی رو یه عده به اوج رسوندن
بند سوم:
بسیار موضوع مهمیه که خیلی وقتا زن و شوهرا به شوخی رعایت نمیکنن ولی ناجور تو ناخودآگاهشون تاثیر مخرب میذاره

در پاسخ به دوست ناشناس که گفته بودن زن بعد از مرگ همسرش چیکار کنه؟ اولا اکثر مردها الان همسرشون رو بیمه کردن ثانیا مهریه همون چیزیه که اسلام به عنوان پشتوانه مالی برای زن در نظر گرفته که اصولا هنگام عقد باید پرداخت بشه( تا زن با توجه به اینکه شرعا حق داخل و تصرف در اموال مرد رو نداره با اون مقدار پول مهریه اگر خواست چیزی به کسی ببخشه یا بخره  یا برای خودش تصمیمی بگیره بتونه مستقلا  انجام بده ) مهریه بعد از فوت باید وراث پرداخت کنن چون جز دویون محسوب میشه و پیش از تقسیم ارث باید پرداخت بشه همون میشه پشتوانه مالی البته به علاوه یک هشتم اموال درصورت وجود فرزند و یک چهارم مال درصورت عدم وجود فرزند . در مورد حقوق مرد هم چون پرداخت نفقه بر زمره مرد هستش حقوق مرد تمام و کمال ( نه یک هشتم ) به زن پرداخت میشه مگر اینکه دختر بیوه یا مجردی که مستمری بگیر دولت نباشه وجود داشته باشه . ا
پاسخ:
@ ناشناس

همین رو گفتم که زوج برای زن و مرد هردو به کار میرود. نه صرف زن. و ازواج به لحاظ لغوی مونث است نه به لحاظ ماهیتی. به ادم میفرماید اسکن انت و زوجک الجنه.
برای بیان شوهران زنان هم ازواجهن به کار میره. در زبان عربی بگردید می بینید.
شما گفتید نعمتها خاصه برای منفعت مرد است!!! و زن هم!!
عرض کردم نعمتها برای نوع بشر است و همانقدر که زن به هدف تامین مرد خلق شده مرد نیز به هدف تامین زن خلق شده. کاملا یکسان.
بنده اینها رو از تفاسیر عنوان کردم و خاص مطلب سکنت روحی از تفسیر جناب جوادی آملی خوانده بودم. تامین نیاز جنسی نوعی از سکنت روحی است چطور این رو نفی میکنید؟

@وفا
منطقی پشت حرفهایتان نیست چون طوری مطلب رو مطرح میکنید انگار بیمه شدن مرد و مستمری بعد از مرگ او جزو پیش فرضهای دین بوده! نه خانم محترم. اسلام هرگز برای زن بیوه روی مستمری بعد از مرگ همسر حساب نکرده و تنها به ارث و سکونت یک ساله در خانه همسر قبلی بسنده کرده. علت و نظر اسلام رو هم توضیح دادم.
این حرفهای شما در مورد کسی صحیح است که همسرش بیمه باشد مستمری بگیرد و فلان باشد و بهمان. و هیچ جامعیتی ندارد.
مهریه هم هرگز در نظر دینی به چشم پشتوانه نگریسته نشده و قرار نبوده اینقدر کلان باشد اینها از اداهای عصر جدید است.
از نگاه عصر جدید زن اصلا قرار نیست خانه نشین و بیکار و وابسته باشد. پس هیچ مشکلی هم ندارد. استدلالتان به این سبک بود.

پاسخ:
دنبال واژه لغوی میگشتم پیدا نکردم گفتم ذاتا و شما درست میگید ولی ادامه بحث رو باید کمی با تامل دوباره خوند.
من نفی نکردما فقط سوال کردم محدود کردن حیطه تسکین، مرد و زن رو!

@وفا

جناب ناشناس که در حرف هاتون منطق حاکمه !!!!! در عصر حاضر زندگی می‌کنیم نمیکنیم ؟؟؟ یا داریم نقش زن بیوه در جهان اسلام ۱۴۰۰ سال گذشته رو  بررسی می‌کنیم که میفرمایید الان اینطورت و قبلا نبوده؟؟؟؟؟ تازه قبلا هم همین طور بوده و کلا ذات مهریه همینه توصیه میکنم بیشتر مطالعه بفرمایید .در مورد بیمه هم گفتم اکثرا ، حالا شما بگید اقلا ! اما در رابطه با حقوق شما فرموده بودید ۱/۸ میرسه بنده گفتم خیر تمام و کمال میرسه مگر اینکه دختر بیوه یا مجرد یا پسر زیر ۱۸ سال  وجود داشته باشه ثالثا اسلام کار کردن زن  رو حرام نکرده که شما اینجوری دارید جوش میزنید و کسی هم این کار رو کفر مطلق ندونست ! یه لیوان آب خنک بخورید و خون مبارکتون رو کثیف نکنید ، همه حرف من اینه که اسلام وظیفه کار کردن رو از عهده زن ور داشته و براش راه حل پیشنهاد کرده اگر زنی مجبور به کار کردنه ( مجبور !!) یعنی ۵ نقش به وظیفه ش عمل نکرده ۱مردی نبوده که نفقش رو بده ۲ پدری نبوده۳ پسری نبوده ۴ برادری نبوده ۵ حاکم اسلامی نبوده که نفقه ش بده. حالا اگر ما به گفته اسلام عمل نکردیم و اون زن مجبور به کار کردن شد اسلام جلو کارکردنش رو نگرفته  تا از گشنگی بمیره!!!!! 

پ ن : حالا بده خانم ها خونه بشینن و خودشون رو تو دردسر خرج و دخل نندازن( وقتی مجبور نیستن) ، که اینقدر ترش کردید؟؟؟؟؟ حضرت امیر میفرمایند زن ریحانه س نه قهرمان ( قهرمان در اینجا به معنی کارگذار امور مالی هستش) 

پاسخ:
احسنت :)
@وفا 
ضروری می بینم بگم من از شما نظری نپرسیدم که حرف خودت رو برام شرح میدی. برای من اهمیتی نداره که تمام حرف شما چی هست یا نیست. :))
پس اگر ناگهان پابرهنه وسط مکالمه دیگران می پری یا اونقدر مودب باش که بشه حرفت رو خوند و یا اونقدر با سواد که بشه رو حرفت مانور داد!
جناب یک مرد است که کار کردن زن را حلال نمیداند. این حرفها را به ایشان بگوئید.
هدف مهریه را بخوانید.
از تقسیم حقوق بیمه بیشتر بخوانید که به تعبیر عده‌ای ارث است و به تعبیری نیست. و در هر حال تمام و کمال به زن نمی رسد.
و بفهمید که اگر بیمه ضرورت قرن ۲۱ است کارکردن زن هم به همان استدلال ضرورت است که به زعم من نه این ضرورت است و نه آن.
 نمیدانم چرا باید به شما جوابی بدهم.
در مقابل ادب و سواد و سطح منطق و اطلاعاتت فقط سکوت لازم است و بس.
بدان عمل می نمایم. :)
خوش باشید.
حرفهایمان را زدیم. آنچه در ادامه برود جدل است پس ما را به خیر شما را به سلامت.
پاسخ:
دوستان بهتره جدل نکنیم، اگه حرفی هست حرفمون رو بزنیم، بهم تاختن برای هیچکسی فایده ای نداره
ممنونم  که با بزرگواری بجای مجادله، مباحثه میکنین و حرمت همدیگه رو نگه میداریم، تضارب آرا باعث رشده و قطعا کل کل باعث تخفیفه شخصیت و فهم ماست
۱۶ آبان ۹۷ ، ۱۲:۴۳ آدمیــ ـزآد
استقلال خوبه اما باید به این هم فکر کرد که به چه قیمتی؟!
نکته ای که ذهنم رو به خودش مشغول میکنه اینه که چرا بعضی از خانمهای محترم این همه علاقمند هستند پا جا پای مرد بذارند! یا زمینو به آسمون وصله میزنند تا مرد با زن برابر باشه! اصلا چرا باید مرد سمبلی باشه برای احیای حق! در صورتی که زن و مرد هر کدوم جایگاه شریف خودشون رو دارند و زندگی در نبود هر کدومشون! امکان ناپذیره! خداوند با اون همه عظمت و بیش و اگاهی هرگز مدعی نبوده که جنسی برتر از جنس دیگرِ بلکه علت برتری رو در تقوا دیده  و بس! حالا این همه قرتی بازی غربی برای چیه ادم رو به فکر میبره! که یه جای قضیه حتما بو میده!
البته این هم نباید نادیده گرفت که بعضی از شغلها هستند که واقعا نیازمند حضور بانوان محترم در جامعه است اما نکته این بحث باید بابت شغلهایی باشه که وجود زن ، الزاماً نیاز نیست. اما خانمها پافشاری شدید برای حضور دارند که وافعا نیاز نیست! من واقعا شایسته نمیبنم یک خانم صبح زود از خانه و فرزند و حتی خودش دست بکشه تا بوقی از شب! و همزمان با مرد خانه به خانه برسه انصافا ظلم نانوشته ای که باید یه فکری به حالش کرد!
پاسخ:
احسنت
واقعا به جا و عمیق اشاره و تحلیل کردین

چقدر احمقانه س!! 
یکی از کامنت ها گفته بود که اکثرا فساد ها داره تو همین ادارات رخ میده که زنان مجرد زیادی هم توشونه .. اخه اقایان محترم کسی که باعث فساد میشه که خود مرد ها هستن .کسایی که گناه میکنن شما هستین بعدش میگید که مشکل زنان هستن؟  انحرافات خودتون رو نندازین گردن زنان ..
پاسخ:
سلام
مطمینا هر جا فسادی اتفاق بیافته دو طرف داره، یعنی مرد و زنی که پنانسیل ایجاد فساد و دارن، و الا ایییییین همه محیط کاری کمترین فسادی هم توش نیست، فرمایش دوستمون ناظر بر این بود اختلاط و قاطی بودن زن و مرد احتمال وقوع فساد رو بالا میبره، نه اینکه زنا فساد تولید میکنن!
@ یک مرد 
مردان علیه زنان.. چرا شما هیچ وقت به این فکر نمیکنید احتمالا مادر شوهرش ممکنه رفتارش باهاش اینقدر خوب نبوده که ایشون چنین ارزویی کردن؟ البته که حرف من  تایید ارزوی ایشون نیست.. از کی تاحالا قضاوت کردن دیگه با قانون من دراوردی شما اشکالی نداره؟ بهتره بگیم مرد هایی که ثبات ندارن و ظرفیت اداره ی زندگی مشترک رو ندارن بهتره اصلا به ازدواج فک نکن و تو همون کانون گرم خونواده بمونن.. و اینکه جامعه ی ما بیشترین اسیب رو جانب خود شما اقایون میبینه .. تمام درد و رنج ما به خاطر نادانی متاسفانه بخش زیادی از مردانه که تحمیل شده به زنان ..
پاسخ:
مادر شوهرش؟؟؟!
متوجه نشدم 
فکر میکنم اشاره به جایی یا حرفی از من کردید که حضور ذهن ندارم، و قطعا اینجا نگفتم

پیرو پست 
http://maaan.blog.ir/post/522#send_comment
پاسخ:
آها
یادم اومد
اینکه یه عروسی آرزوی مرگ مادر شوهرشو کرده و منم آرزو کردم که خدا یه عروس عین خودش نصیبش کنه کجاش اشکال داره، این یعنی اگه خوده عروسه خوبه، یه عروس خوب گیر عروسه بیافته دیگه.
و اما ادامه حرفتون رو قبول دارم بیشترین آسیب رو جامعه داره از مردانی میخوره که عرضه و توان اداره زندگی رو ندارن، چون خیلی ضعیف و واداده شدن، اون اقتداری که باید داشته باشن ندارن و افتادن تو مسیر از خود بی خود شدن و وادادگی و بی مسیولیتی
وقتی میگین که زنان نباید کار کنند یعنی ما دکتر زن معلم زن پرستار زن ارایشگر زن و خیاط زن نداریم !! پس این کارا باید بیفتل دست مردا؟ از نظر شما این خودش اخر فساد نیست؟ که متاسفانه فقط کافیه یه مرد در یه جمعیت زن قرار بگیره که خودش میشه عامل فساد . واقعا حس مزکنم فساد از مردا شروع میشه واقعا .. انگار منشاء باشند ..
پاسخ:
من گفتم زنان مطلقا نباید کار کنن!!!!؟
کسی همچین حرف غیر ممکنی زده!!؟؟؟
کارای خاص زنان مختص خودشونه، کارایی که جنبه عمومی داره و اگر زنی بره و اشغالش کنه هم یه جا برای مردی که نون آور خانواده ست کم میشه هم خود زن آسیب میبینه و در ادامه ش واسه بچه وخانوادش کم و ناقص میذاره
سلام
برای پستی که لینک دادی:
. خب اقا هم ظرفیت داشته باشه بره کار پیدا کنه.
. بنظرم کسی که بچه دوست داره میره بچه دار میشه ربطی به شاغل بودن نداره. اینکه یکی یه بچه میخواد و یکی ده تا به شاغل بودن ربط نداره هااا. مادر و پدر من هردو شاغل هستن و سه تا بچه هم هستیم.
. زن شاغل به راحتی بچه تربیت میکنه. فقط میدونی فرقش چیه؟ مسئولیتها ۵۰-۵۰ میشه و مرد دیگه فقط نمیخوره نمیخوابه و مجبور میشه تن لشش رو از کاناپه یا هرچی جدا کنه و پا به پای همسرش‌ زحمت بکشه برا بچه شون.
.استقلال بهترین نعمت خداست. رابطه زناشویی که در اثر استقلال متزلزل میشه، همون بهتر که از بین بره. کسانی که روابطشون متزلزل میشه عرضه ندارن روابطشون رو سروسامون بدن.
. من شاغلم و خسته هم نیستم. همه چی بستگی به خود فرد داره. اصلا زنی که شاغله و خسته س مجبور نیست وقتی اومد خونه هم کلفتی مرد رو بکنه.
. خلک بر سر مردی که همچین تفکراتی داره.
هستند زنان شاغلی که بچه شون رو شیر میدن و به بهترین نحو تربیت میکنن. همچنین متاسفانه هستند خانه دارهایی که در امور مربوط به زندگیشون رفوزه هستند.
پاسخ:
سلام این پست اختصاصا واسه شما نوشته شد، الانم که عصبانی هستی فقط مجبورم بگم خوش آمدی
:)
نگاهت به بعضی موضوعات وحشتناکه
و این باعث نمیشه که من جبهه بگیرم چون معتقدم هرکی هرجوری دوس داره فکر میکنه و ماها نمیتونیم تفکرش رو ازش بگیریم.
اگه نذاریم بنویسه هم نمیتونیم تفکرش رو بگیریم که

اینا رو گفتم که کسایی که تفکرشون باهات همسو نیست نیان تورو تخریب کنن
من و خانواده م کاملا تفکراتمون باهات در تضاده ولی این باعث نشده که علیه ت جبهه بگیریم. چون من اصولا پست هات رو برای پدر مادر بعضی دوستان میخونم و حتی پیش اومده که از طریق همین نوشته هات تحلیلت کردیم تو کافه :)

به هر روی امیدوارم که بتونی کم کم از موضعت بیای پایین
پاسخ:
واقعا یه وقتایی حس میکنم، اصلا نخوندی یا نخواستی کل مطلب رو بخونی و فقط جملاتی رو کلید کردی و چون اساسا با اون جملات مشکل داشتی ومخالفش بودی از مفهوم کلی غافل شدی
همه زندگیه ما وابستگیه محضه ولی شما معتقدی استقلال بزرگترین نعمته درحالی که همه از جمله شخص جنابعالی به خاطر همین وابستگی هاست که الان اینجایی ( ایرانی) و خیلی مراتب دیگه رو تجربه میکنیم. دوست داشته شدن و دوست داشتن و دلبستگی از همین وابستگیه، پست های دلتنگی خودت از وابستگیته و مستقل نبودن قلب و روح وحتی تلفن کردنت برای کاری و احتیاجی از وابستگی ناشی میشه.
در خصوص کار کردن زن، هزار صفحه مطلب نوشتم، خداییش خسته شدن انقدر خواستم منظورمو توضیح بدم، فقط همینو بدون اگه قرار بود پدر گرامی کاری نمیداشتن، با مادر محترم ازدواج نمیکردن و الان شما موجودیتی نمیداشتین ( فردی اگه نبینی قضایا رو متوجه منظور میشی)

عصبانی نیستم هااااا
فقط کمی شاید لحنم تند بود
پاسخ:
من که خیلی ترسیدم
چند روزه منتظرم تشریف بیارید وفای عهدم و بخونین ولی بعد از سلام تقریبا توپ خانه کار کرد ...‌
:)))
دارم به کارهای تلنبار شده، مهمونی های نرفته، برگه های اصلاح نشده بچه ها فکر میکنم و این باعث شده یه کم لحنم تند شه
پاسخ:
ایراد نداره
من معتقدم وبلاگ نویسی و نظر دادن فقط و فقط بتونی بخشی از خشم و خستگی رو فروکش کنه و هییییچ کاربرد دیگه ای نداشته باشه براش کافیه
اقا من منکر وابستگی شدم؟؟؟؟؟؟؟
من میگم این استقلال نعمت بزرگیه که اگه وجود نداشت اساس زندگی به هم میخورد. حداقل برا من
اتفاقا من موافق وابستگی عاطفی هستم‌. اگه نباشه نمیشه زندگی کرد. ولی اینکه زن از لحاظ مالی هم وابسته باشه درکش یه کم سخته. مثلا الان من میخواستم یه چیزی بخرم و هربار باید میرفتم از شوهرم پول میگرفتم و اگه یه بار میگفت نه من قطعا باهاش برخورد میکردم :)
پاسخ:
نه دیگه خرج زن و مرد باید بده
یکم این غرور رو بذار کنار، وابستگی زن به مرد، بمرد حس اقتدار میده، این حس فوق العاده برای مرد تو اداره خونه ش لازمه، مرد باااااید مسیولیت خانوادشو تمام و کمال بعهده بگیره
موضوع مهمیه شخصی نگاه نکن، به مردت نگاه کن که باید این وظیفه رو حس کنه
اینا جزو اصول پذیرفته شده علمی ، عقلی، عرفی و شرعیه، موافقت ومخالفت ما چیزی نمیتونه ازش کم یا زیاد کنه
نه تنها نباید برخورد کنی بلکم باید مجابش کنی، تو زنی باید از مردت پول استخراج کنی

همون روز اول پستت رو خوندمولی نشد کامنت بذارم چون وقتی خوندم بیرون بودم و بعدش یادم رفت.
سپاس بابت وفای به عهد
خوشم میاد هر اونچه که تو ذهنت هست رو کمابیش نمایان میکنی. اساسا اینجور انسان ها هیچ ضرری ندارن و ترسی. ترس من از اوناییه که خودشون رو پشت واژه های خوش اب و رنگ قایم کردن و وقتش که برسه خود واقعیشون رو نشون میدن.
پاسخ:
:)
هزار درصد باهات موافقم تو این زمینه
امان از دست مارای خوش خط و خال
من باب کامنت و این حرفا باهات موافق نیستم.
شاید یکی با فحش خشمش فروکش کنه و این مقبول نیست.
انسان باید مهارت کنترل خشم داشته باشه و احساسی برخورد نکنه. چون بیشتر معضلات ناشی از همین احساسی برخورد کردنه
پاسخ:
حتی فحش دادن هم میتونه تخلیه فشار روانی باشه و از آسیب بزرگتری جلوگیری کنه
خشم خیلی زورش زیاده، کنترلش به این سادگیا نیست
هر چند من منظورم حرف زدن بود، اعلام نظر کردن هم خودش یه جورایی تخلیه فشار روانی و خشمه

موافقم که وظیفه مرده تمام و کمال
ولی واقعا حس شیرین پول دراوردن رو نباید از زن دریغ کرد. 
من همیشه میگم زن و مرد که باهم ازدواج میکنن نمیشن دو نفر، میشن یه خونواده سه نفره ( من، ما، او). هرکدوم از این سه نفر نیازهای خودش رو داره باید رفع بشه. باید طرفین همیشه استقلال شخصی خودشون رو داشته باشن هم زن و هم مرد و در عین حال زندگی مشترکشون یعنی ما قوی و محکم و گرم باقی بمونه.
پاسخ:
خب استقلال شخصی اونم تو زندگی سالم و عاشقانه اصلا معنا نداره
والا من پونزده، بیست ساله درامد دارم، تاحالا ازین همه پولی که دراوردم لذت نبردم، آخه چه لذتی داره!!!!!
یه چیزی الان شور داری، یکم بگذره، بچه بیاد، و گرفتاریهای دیگه خسته کننده میشه مخصوصا که بخوای سرمایه گذاری هم بکنی و کلی فکر و خیال که مثلا خونه کجا بخرم و ....
هر چند میدونم اصلا نظرت در این باره تعدیل نمیشه ؛))
جدا؟؟؟؟؟؟
من هربار که حقوق میگیرم یا یه پولی میرسه دستم انگار اولین بارمه و فورا فرداش میرم خرید :) همینقدر لوس
همین الانش هم کلی به سرمایه گذاری فکر میکنم.
نظرم تعدیل میشه وقتی بدونم حرفت حقه و قانع شم 

پاسخ:
اینم یه جور خوشبختیه.
من هیچی برای خرید احتیاج ندارم اصلا، همه چی هست انگار.
مگه لوله بخاری ای، واشری، سوسک کشی، دستگاه بخوری، چیزی....

اقایون همیشه اینطورین :)
پاسخ:
:(

۱۸ آبان ۹۷ ، ۰۰:۲۹ متاهل پر درد سر
جالب بود 
پاسخ:
:)
شما خودتم سینه سوخته ای اخوی
۲۱ آبان ۹۷ ، ۱۶:۴۴ سارا سماواتی منفرد
سلام
با نظر ناشناس موافقم البته نظر شما هم با توجه به موقعیت یک خانواده در صورتی که زن و مرد موافق باشند یک راهکار هست اما نمیشه به همه یک نظر واحد را تسری داد .
شرایط آدما و خانواده ها و فرهنگ ها مختلف و متفاوت هست . 
من خودم تو یک شرایطی دوست دارم که سر کار نمی رفتم و واقعا وقت زیادی را شغلم داره از من می گیرد و خوب تو جاهای دیگه مخصوصا به عنوان یک همسر و وظایفی که دارم با چالش مواجه هستم .
اما بعضی همکارام هستند که اصلا تو خانه نمی توانند بمانند و خیلی هم به کارشون اهمیت می دهند و مشکل مالی هم ندارند اما دیگه دیگه ...
پاسخ:
خب اونایی که از خانوادشون میزنن باید جوابگوی بچه ها و همسرشون باشن
سلام .خداقوت به خاطر پست هاو جواب هاتون که بعضا آموزنده و کاربردی هست .
پاسخ:
سلام
ممنونم خوشحالم که بدرد خورد

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">