یک مرد مینویسد!

یک مرد مینویسد!
آخرین نظرات
 • ۱۹ آذر ۹۷، ۱۶:۰۲ - صبا صبوحی
  :)

ترجیحا" چه جور پسری رو برای ازدواج انتخاب نکنید!!

چهارشنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۰۹:۰۴ ق.ظ

سلام

در راستای ایجاد عدالت در زمینه اطلاع رسانی انصاف نبود در مورد پسرهایی که به درد زندگی نمیخورن حرف نزنم، حق میدم به این برداشت ها ولی انصافا من کینه و حقدی نسبت به زن ها ندارم و فقط در جهت اطلاع رسانی و تذکر به دوستانه، عزیزانی که جبهه میگیرن نسبت به عرایض بنده با این پیش ذهنیت توجه نکنن و مسائل رو کمی از نگاه مخاطبین پست ها ببینن.

خب کما فی السابق لیستی تهیه شده که تقدیم میشه:

تو فرایند آشنایی از هر طریقی سنتی، معرفی دوستان وآشنایان، نت، تصادفی و هر طریق دیگه باید به نظرم موارد زیر رو رعایت کنین و مراقب باشید گول نخورین.

 1. تو فرایند آشنایی پسرهایی که میگن میخوام تجربه حسی و عاطفی باهات داشته باشم، یا یه چیزی شنیدن نمیدونن چیه یا کرم دارن و میخوان دست مالیتون کنن، اینجور آدما اگه تماما رابطه حسی هم بهشون نشون بدین اخرش یه بامبولی در میارن که بزنن زیر میز!
 2. اگه کسی هنوز شروع نکرده مخصوصا تو اشنایی از طریق نت بگه فعلا موقعیت خواستگاری اومدن ندارم، بهتره اول باهم آشنا بشیمش بیشتر از 2،3 جلسه شد و اجازه نداد به خانوادت بگی این مدل پسر فقط برای لاس زدن اومده و بس!
 3. اگه پسری با سنه قابل توجه بدون هیچ دلیل منطقی هیچ دارایی و کاری نداشته باشه، هم نمیشه خیلی روش حساب کرد، ببینین تاکید میکنم هیچ دارایی ای، هیچ درآمدی ... حتی اگه طرفتون کار کرده ولی خب درآمدش پایین بوده اتفاقا اون مورد جنم داره و میتونین روش حساب کنین ولی کسی که ده تا شغل عوض کرده الانم آه در بساط نداره به درد زندگی نمیخوره.
 4. پسری که بخواد رو پول شما حساب کنه، مخصوصا خودش کار و بار درستی نداشته باشه، اینم واسه شما کیسه دوخته و کلا شما براش نقش گاوصندوق همیشه پول دار دارید!
 5. پسری که بگه من با هیچ کسی رابطه ای نداشتم و تاحالا دستم به کسی نخورده، غیر از استثنائاتی عموما دروغ میگن و کلی رابطه تجربه کرده، حالا منظورم از رابطه اعم از رابطه حسی ، عاطفی لمسی و یا ممکنه جنسی میتونه باشه، این آدم داره بهتون دروغ میگه ولی خب شما سعی کنین دروغشو باور کنین، ولی اگه مثلا در پاسخ به سوال شما که تاحالا رابطه داشتی طفره رفت بدونین آدم صادقیه و اصلا اصرار نکنین چیزی بدونین و اگر انتخابش کنین براتون خوبه!
 6. پسرایی که همش میگن مادرم خواهرم ... عموما ناشی هستن و ساده، یکم باید بیشتر تحلیلشون کنین، اگه مادرشون خوب بود و عاقل انتخابشون کنین میتونین روشون مدیریت کنین ولی اگه مادرشون بدجنس باشه و وابسته شدید خب یکم کار براتون سخت میشه و باید کلی سختی بکشین.
 7. وابستگی مالی پسر به پدرش خیلی زشت وزننده است، یعنی اگر پسر تو شرایط کاری بوده باشه ولی تلاشی نکنه و بگه بابام هست، کلا قیدشو بزنین!
 8. پسری اگه زیاده روی کرد و خواست مثلا باهاتون قبل از ازدواج رابطه داشته باشه، مطمئنا بعد از رابطه میذاره میره!
 9. پسرای عوضی ای هستن، که  خیلی خوش خط و خالن، حرافن، جذابن، خوش تیپن، این جور پسرا مناسب رفیق بازی و پارتی رفتنن اصلا به درد ازدواج نمیخورن، شما مطمئنا دلشون و میزنین چون به شدت کیس واسه جذب شدن دارن و شما بعد از یه مدت کوتاه براشون عادی میشین.
 10. خانواده بزرگ برای پسر عیب نیست، ولی میتونه دردسر داشته باشه، باید مهمونی هاشون و دورهمی هاشون رو باشید و باید این مسائل رو برای خودتون تحمل کنین، از طرفی برادر شوهر که کاری با کارتون نداره ولی باید مراقب خودتون باشید که حسادت جاری مآبانه تون تحریک نشه و خواهر شوهرتون هم خیلی بد جنس نباشه!
 11. اگر پسری که ادعای عشق بکنه، حتی مطمئن باشید که عاشقتونه، اگر برای ذره ای خانوادش رو بذاره کنار و بچسبه به شما و خواست شما اولویت اصلیش باشه بر خلاف خواست خانواده ش، این آدم هم به درد زندگی نمیخوره، کسی که به مادر و پدرش که وجود اونهاست احترام نذاره و به اون ها پشت پا بزنه به شما قطعا خواهد زد حالا دیر یا زود داره ولی بی سوخت و سوز!
 12. مورد مهم دیگه اینکه اگر خانواده پسره از شما خوششون نمیاد و عاشق پسره اید هم اون زندگی به درد نمیخوره هر چند ممکنه بعدا درست بشه ولی معمولا نمیشه.
 13. یه موردی که خیلی مهمه دقت کنین، اگهپسری اومد جلو و با ادعای ازدواج و از این حرفا بعد کلی وعده و وعید داد که دو ماه دیگه سه ماه دیگه کاراش درست میشه و میاد و از این حرفا، کلا اعتماد بهش نکنین و رابطه تون رو کامل قطع کنین، خیلی جدی و محکم بهش بگید هر وقت مشکلش حل شد بیاد جلو و اگر مجرد بودین اون موقع بهش فکر میکنین، فکر احساس و جریان عاطفی بینتونم نباشیداا این جور آدما همیشه آدم رو معطل میکنن و ممکنه فرصت هاتون بسوزه
 14. دخترا اصلا  نگران بی خواستگاری و موندن تو خونه نباشین، یادتون باشه یه شوهر بد، هزار هزار بار بدتر از تا آخر عمر تو خونه موندنه، پس هول نباشید.
 15. یه عده مردای عوضی هم هستن، چون این نقطه ضعف و نیاز بالایی رو تو دخترا میبینن هر جور که دوست دارن خر مراد و سواری میگیرن، در اوج نامردی دختر مردم رو سر میدوونن و کلی سرکار میذارن، این وسط امیال نفسانی خودشون رو ارضا میکنن و سر دختر مردم رو بی کلاه میذارن، مراقب وعده و وعیدا باشید، اصلا به روی خودتون نیارید که حتما باید ازدواج کنین، این کلکا هم قدیمی و نخ نما شده که خواستگار دارید و باباتون مجبورتون کرده که با پسر دوستش ازدواج کنین که پسره رو تحریک کنین پا پیش بذاره، این جور موقع ها اتفاقا نقطه ضعف دادین دست پسره .. اگه عوضی باشه میتونه بتازونه ها


قطعا موارد دیگه ای هم هست، ولی این موارد به ذهنم رسید، یه چند تا مورد مشترک دیگه هم هست که برای تذکر هم به پسرا هم دخترا میگم، مثل اینکه حتی الامکان سعی کنین از یه قومیت مشترک و نزدیک زن بگیرین، مثلا ترکا از ترکا زن بگیرن، کردا از کردا، شمالی ها از شمالی ها ... از قدیم گفتن به تجربه هم ثابت شده، از شمالی ها دختر نگیرید از بعضی اقوام دختر نگیرید مگر اینکه پیه خیلی چیزا رو به تنتون بمالید، اگه مرد مقتدری هستین اصلا سعی نکنین زن حاکم بگیرید!

+ مثل پست قبلی عرائض بنده قطعی و مطلق نیست و کلی استثنا وجود داره باید خوب تحلیل کنین برایند خوبی ها و نکات منفی رو بذارید کنار هم تا انتخاب معقول و مناسبی ان شالله داشته باشید، نه زیاد سخت گیری کنین نه خل بازی در بیارید، با چشمای باز انتخاب کنین، چون بعد از ازدواج حتما حتما باید یک چشم که برخی اوقات دو تا چشمم ببندید!

موافقین ۴ مخالفین ۱ ۹۷/۰۸/۳۰
یک مرد!

نظرات  (۱۵)

۳۰ آبان ۹۷ ، ۱۰:۳۸ حـ . آرمان (استاد بزرگ)
هر دو مطلبتون جالب بود.
اما بالاخره نظرات متفاوته و درست نیست همه رو با یه چوب بزنیم.
هر قشری خوب و بد داره.
:)
پاسخ:
قطعا نمیشه من فقط ارجحیت ها رو عرض کردم که به جهت کثرت و تجریبه بیشتر مطرحه و الا کلی استثنا وجود داره این وسط
مثلا شمالی ها چشونه؟
متاسفم برات
پاسخ:
برو از اونایی بپرس که گفتن و چشیدن نه من!

دوست من زن شمالی داره
این زن 5 سال مادر شوهرشو به خاطر پیری زیاد پوشک میکرده
تر و خشک میکرده
وقتی فوت شد همه به جای تسلیت به بچه هاش به این عروس شمالی تسلیت گفتن.
واقعا متاسفم برا خودت و افکارت 
و متاسف تر برا ماها که این چرندیاتو میخونیم.
پاسخ:
هر چند استثناهایی هم هستن که قابل احترام و تحسینن ولی عموم این نظر و ندارن و عرض بنده شهره خاص و عامه
تو متاسف بودن برای خودت باهات هم نظرم، اگر این مطالب رو چرندیات میدونی بایدم برا خودت متاسف باشی
میتونین نظر قبل رو حذف کنین.
بله درست نبود اینجا بزارمش
پاسخ:
:)
چرا نتونم!
شما جون بخواه، کیه که بده!
میگم اینقدر تند به آقایون گفتید یه موقع بهشون برنخوره؟
والا نه به پست قبل که خانومارو کاملا له کردید نه به این پست که برای آقایون در حد نازی کردن بود.
یه موقع النگوهاشون نشکنه
پاسخ:
خدا وکیلی غیر از پست فورس ماژور، تاحالا شده من حرفی بزنم کسی ان قلت توش نیاره و ایراد نگیره  و بد و بیراه نگه!
خب شما بگید چی بنویسم، من همون و مینویسم
من فکر میکنم بیشتر به خاطر اینکه میگن میل جنسی شمالیا پایینه شما گفتید از شمالیا زن نگیرید:/😅😂من خودم شمالیم و میتونم بگم خودمون اینطوری فکر نمیکنیم،و این نظر منه چون به نظر خودمون کم نیست،معمولیه...وگرنه شمالیا هم خونگرم و مهربونن،هم خوشگلن،تازه اگه زن شمالی بگیرید خیالتون از ماهی و برنج یه سالتون راحته..درست گفتید که هر قوم و نژادی باید با مثل خودش ازدواج کنه...مثلا من کم دیدم که یه ترک زبان با یه شمالی ازدواج کنه..ازدواج کنن هم ممکنه ناراضی باشن چون معمولا فرهنگاشون بهم نمیخوره  ..البته اینا همش نسبیه مطلق نیست...این درست نیست که مستقیم اشاره بگید که با شمالیا ازدواج نکنید..،و اینم بگم که فرهنگ و ادب مردم شمال و مخصوصا گیلان تو کمتر استانی دیده میشه...اگه یکی با شمالی ازدواج کرد و ناراضی بود احتمال زیاد مشکل از خودش بوده:))
من هیچکدودوم از ناشناسای قبلی نیستم
پاسخ:
سلام
از اینکه دوستان نمیدونم اینطوری بگم درسته یا نه، جرات نمیکنن با اسم واقعیشون تو بیان نظر بدن من همیشه لبخند میزنم! این از این
میل جنسیه شمالیا اصلا اونی که گفتین نیستا
در اینکه خوشگلن هم عموما خوشگلن خداوکیلی جای خواهری، هم خوشگلن هم خوش اندام، اتفاقا خیلی هم خوش سلیقه و تمیزن، خیلی هم خوش خوراک و دست پختشونم که خوبه حداقل اونایی که من دیدم اینطوری بودن انصافا ...
یه چیزی که شمالیا دارن حسه سلطه گری زناشون رو مرداشونه،این حس و اراکی ها هم دارن، تا حدودی برخی اقوام دیگه هم دارن، زن سالاریه توام با بدجنسی توشون عمومیت بیشتری داره، از این باب شهره شده که از شمالیا زن نگیرین که یه بدجنسی و سلطه گری خاصی دارن و الا من خودم تو اقواممون یه عروس شمالی داریم صومعه سراییه انصافا از خانومی چیزی کم نداره!
البته قطعا همه مواردی که عرض کردم نسبیه و مسلما مطلق نیست ولی خب باید رعایت کنیم، همین موضوع ترک زبانی که میگید شمالی نمیگیره برعکس شما تو مناطق شمالی از رضوانشهر به سمت آستارا ور خیلی دیدم ترک ها با شمالی ها ازدواج کردن و زندگیشونم خوبه و باهم کنار اومدن، من میگم به این مسائل ظاهرا ریزم دقت کنین درسته خیلی بودن که به مشکل بر نخوردن ولی خیلیییییییییییی هم بودن که خوردن اتفاقا به خاطر همین چیزای کوچیک
توی پست آقایونم باید در مورد خانوما بگید؟؟؟؟ اصلا زن ستیزی آقا زن ستیز.
الان گیرتون به دخترای شمال و اراکه؟؟؟؟؟ کی گفته اراکی ها سلطه گرن؟؟؟ 

پاسخ:
من دیگه عادت کردم هر چی بگم باز یه ایرادی توش میگیرید!
من چه گیری دادم آخه!!اون همه حرف و نخوندی گیر دادی به یه مورد مشهوری که منم ادعا نکردم ودیگران میگن ...
شمالیا کم بودن اراکی ها هم اضافه شدن !!!
۰۱ آذر ۹۷ ، ۰۲:۵۴ سارا سماواتی منفرد
سلام
خداییش باید به دخترای فامیل بگم حتما بیایند و این نکات را چند بار بخوانند.
ممنون که به فکر خانم ها هم بودید.😎😉😁
جالب بود 
راجع به خانم های شمالی هم نمی دانستم تا حالا که الان فهمیدم 🙄
از چندتا همکارام پرسیدم اونا هم دل خونی از زن برادرهای شمالیشون داشتند.
البته این مطالب را نمیشه بصورت کلی به همه تعمیم داد.  دوستان بعد شما نیایند من را تکفیر کنند .🤔😏
پاسخ:
سلام
شما و امثال شما یه فرقی با خیلی ها دارید که یا اینجا رو میخونن، نظر نمیدن، یا ناشناس نظر میدن، شما لااقل جرات دارید حرفتون رو با اسم خودتون بزنین و این فوق العاده ارزشمنده و برای من به شدت قابل احترامه (هر چند ممکنه بعضی جاها اصلا باهاتون موافق نباشم) ولی از اینکه این پست مورد توجه قرار گرفته خوشحالم، خدا رو شکر

۰۱ آذر ۹۷ ، ۱۱:۲۴ امید شمس آذر
مفید بود. بهره بردیم. زنده باشید.
پاسخ:
جدا عرض میکنم مایه مباهات و افتخار این حقیره که مورد تفقد شما برادر عزیز دانشمندم قرار میگیرم
۰۱ آذر ۹۷ ، ۱۵:۰۷ سوته دلان
سلام
با شما دیر آشنا شدیم! :)

پاسخ:
سلام
ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است!
برای شما تو پستای قبلی برنامه داریم :))
کافر همه رو به کیش خود پندارد😈😈😈
پاسخ:
نکنه چوبه رو برداشتم ....
۰۱ آذر ۹۷ ، ۱۶:۰۹ نـــای دل
استفاده کردیم..

نباید انکار کرد که چنین افرادی در جامعه هستن بخصوص مورد 15

سپاس از شما..
پاسخ:
سلام
قطعا نمیشه انکار کرد متاسفانه
اینجور مواقع اگرم یه وقت خدایی نکرده خواستیم اونمدلی باشیم یادمون باشه ممکنه یکی باخواهر ما اونطور باشه
نه دار برداشتی
پاسخ:
برو بچه
۰۹ آذر ۹۷ ، ۰۰:۴۰ صحبتِ جانانه
یه تعداد ش رو خوندم درست بود
بقیه ش رو وقت نشد بخونم فعلا
پاسخ:
برای بعضی چیزا باید وقت گذاشتااا
۰۹ آذر ۹۷ ، ۱۵:۱۲ صحبتِ جانانه
ما از این مراحل گذشتیم قبلا
پاسخ:
خب بسلامتی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">